Żaluzje plisowane – zapewnij sobie prywatność

Żaluzje plisowane do okna – prywatność i osłona przed słońcem

Urządzanie swoich czterech kątów to często nie lada wyzwanie. Pojawiają się wtedy niespodziewane pytania i trudne decyzje. Kreatywność i poszukiwanie produktu idealnego często wiążą się ze zmianami planów lub znajdywaniem nowoczesnych rozwiązań. Bez wątpienia jednym z najbardziej designerskich, nowoczesnych, ale i funkcjonalnych rozwiązań są żaluzje plisowane. Wpasują się one zarówno w miejski, jak i tradycyjny czy minimalistyczny styl wnętrza. Sprawdź czy żaluzje plisowane nie są właśnie dla ciebie.

Zalety żaluzji plisowanych

Zalet żaluzji plisowanych jest wiele wymieniać je można naprawdę długo. Najczęściej jednak decydujemy się na nie, bowiem chcemy uzyskać:

  • prywatność – z dala od sąsiadów i przechodniów, którzy mogą zaglądać do naszego salonu. Sprzączka, służąca regulacji, pozwala na dokładne operowanie żaluzjami, zasłaniając tylko pożądaną część wnętrza;
  • ochronę – głównie przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczenia, z jednoczesną lepszą izolację cieplną;
  • dekorację – spójność wnętrza, jego ogólny odbiór i estetyka, jest ważna. Dlatego element dekoracji powinny być ze sobą maksymalnie spójne. Gra świateł, którą jesteśmy w stanie uzyskać, zadba o klimat pomieszczenia, podkreśli jego wybrane element i nie da poczucia pustego lub niedokończonego wnętrza.

Cechą tak zaprojektowanych żaluzji plisowanych jest ich bardzo oryginalny kształt i sposób układania użytych materiałów. Dzięki temu, zarówno wnętrze minimalistyczne, jak i to stylizacyjnie nacechowane, zyska uzupełniający lub podkreślający akcent. Co więcej – model tego typu dobrze sprawdzi się też w przypadku okien połaciowych, znajdujących się na poddaszach lub przy skosach. Plisowana tkanina wkomponuje się w pozostałe elementy wnętrza i jednocześnie nie przyćmi znajdujących się, pozostałych, elementów. Zobacz więcej inspiracji z żaluzjami plisowanymi w roli głównej. 

plisy_rolety plisowane_wrocław_perfecta

Poprzedni
Next post