Żaluzje fasadowe

Produkt na wymiar

Żaluzje fasadowe - eleganckie
i automatyczne rozwiązania przeciwsłoneczne

Żaluzje fasadowe, czyli żaluzje zewnętrzne, to osłony okienne, których nowoczesna i lekka konstrukcja znajduje zastosowanie w przypadku osłon dużych powierzchni szklanych nowoczesnych budynków. Żaluzje fasadowe wszystkich typów (podtynkowe, elewacyjne) produkowane są na indywidualny wymiar zgłoszony przez inwestora po dokonaniu pomiarów przez profesjonalnych montażystów. W przypadku żaluzji zewnętrznych nie może być mowy o półśrodkach – profesjonalny pomiar i montaż gwarantują prawidłowe, wieloletnie działanie żaluzji.

Żaluzje zewnętrzne pozwalają na płynne sterowanie osłoną i lamelami w zakresie 90° i 180°pozwalając na komfortowe ustawienie stopnia przenikania światła do wnętrza.

Zalety żaluzji fasadowych

Atutami żaluzji fasadowych, czyli żaluzji zewnętrznych jest nie tylko elegancki design produktu, który podkreśli walory architektoniczne budynku lecz przede wszystkim właściwości techniczne przesłony okiennej, do których należą między innymi:

ochrona przed zbyt dużym nasłonecznieniem wnętrza

właściwości termoizolacyjne zapewniające prawidłowy rozkład temperatury w pomieszczeniach i wspomagające działanie klimatyzacji

zmniejszenie poziomu natężenia przenikającego hałasu

inteligentne systemy zdalnego sterowania, czujniki natężenia słońca i wiatru

lamele żaluzji fasadowej pokrywane są w procesie produkcji wysokiej jakości lakierami, dlatego też wykazują dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

żaluzje fasadowe
Żaluzje fasadowe - system podtynkowy

Żaluzje fasadowe - system podtynkowy

Konstrukcja systemu podtynkowego żaluzji fasadowej pozwala na swobodną zabudowę skrzynki oraz prowadnic żaluzji pod warstwą ociepleniową budynku. Widoczne na elewacji pozostaną ruchome lamele żaluzji, którymi Klient będzie sterował, chcąc uzyskać odpowiedni stopień nasłonecznienia wnętrza.

W systemie podtynkowym żaluzji fasadowej dostępne są dwa rodzaje profilowania lamel C-80 i Z-90

System podtynkowy występuje tylko w sterowaniu elektrycznym.

System podtynkowy dostępny jest w wersji z ociepleniem lub bez docieplenia nadproża.

Żaluzje fasadowe - system elewacyjny

System elewacyjny (natynkowy) żaluzji fasadowych pozwala na montaż osłony w dowolnym czasie na elewacji budynku. Osprzęt i konstrukcja żaluzji fasadowej wraz z prowadnicami widoczne będą po zamontowaniu przesłony na elewacji budynku lub we wnęce okiennej.

Montaż elewacyjny żaluzji pozwala na zastosowanie dwóch rodzajów prowadzenia bocznego lamel – prowadnice lub linki stalowe.

Sterowanie żaluzją fasadową w systemie elewacyjnym: ręczne lub elektryczne.

czy warto montować żaluzje fasadowe
Żaluzje fasadowe - system elewacyjny
Przekrój żaluzji fasadowej

Z czego składa się żaluzja fasadowa?

Wysokiej jakości materiały i komponenty, z których wykonane są żaluzje fasadowe jak np. kasety podtynkowe / prowadnice / lamele / linki tekstylne to miedzy innymi aluminium ekstrudowane czy włókna z dodatkiem KEVLARU. Aluminiowe lamele żaluzji zewnętrznej pokryte są wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie czynników atmosferycznych w dostępnej kolorystyce z palety RAL.

W skrócie
  • system montażu podtynkowy oraz elewacyjny
  • sterowanie ręczne lub elektryczne (przewodowe, radiowe)
  • podpięcie do systemu inteligentnego zarzadzania domem – Smart Home
  • poziome lamele wykonane z aluminium, dostępne w różnych kształtach (przekrój poprzeczny w kształcie litery: S, C, F lub Z)
  • kąt obrotu lamel 180° możliwy tylko w opcji lamel typ C-80
Czy wiesz, że…
Lamela Z-90 posiada dodatkowo uszczelkę wyciszającą, a kształt „Z” gwarantuje niemal całkowite zaciemnienie pomieszczeń.

Masz pytania? Potrzebujesz konsultacji?

Chcesz umówić bezpłatny pomiar?

Napędy elektryczne i smart home

doskonałej jakości napędy przeciążeniowe radiowe oraz przewodowe

zintegrowane systemy inteligentnego sterowania domem smart home, które pozwalają na wygodne sterowanie roletami z poziomu pilota, smartfona lub tabletu

napędy elektryczne najlepszych europejskich dostawców jak Somfy czy Elero gwarantujące wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe

Nowoczesne przesłony okienne.

dots-royal.png
0
standardowe kolory lamel
0
systemy montażu
0
cm - max szerokości żaluzji