Rolety screen - refleksole

Produkt na wymiar

Rolety screen - skuteczna ochrona przed temperaturą i nagrzewaniem pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne screen zwane również refleksolami to najnowsze rozwiązanie rynkowe w zakresie ochrony pomieszczeń przed ich nagrzewaniem. Ochrona przeciwsłoneczna w tym typie produktu została rozszerzona o dodatkową ochronę termiczną, jaką oferuje zastosowanie refleksoli w oknach.

Refleksole zamontowane na dużych powierzchniach szklanych okien lub fasad budynków, dzięki specjalistycznej tkaninie technicznej SCREEN (włókno szklane pokryte PCV), pomagają w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury pomieszczenia przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków (związanych z używaniem np. klimatyzatorów).

Refleksole to idealne rozwiązanie w pomieszczeniach o dużym natężeniu promieni słonecznych.

Podstawowe systemy refleksol

Rolety zewnętrzne screen (refleksole) oferujemy w dwóch typach montażu – podtynkowym, realizowanym na etapie montażu stolarki okiennej (przed ukończeniem etapu elewacji) oraz zewnętrznym, elewacyjnym, możliwym do zrealizowania w dowolnym momencie, do każdego typu okna.

Chcąc zamówić roletę screen (refleksolę)  należy zwrócić uwagę na „moment” zakupu rolety.

Etap I – budowa domu / generalny remont elewacji i wymiana stolarki okiennej – możliwy montaż podtynkowy

Etap II – uzbrojenie okien i fasady domu w roletę screen (bez ingerencji w przebudowę stolarki okiennej lub elewacji) – montaż elewacyjny lub wnękowy.

System podtynkowy

Refleksole montowane w systemie podtynkowym to rozwiązanie, które daje możliwość wkomponowania skrzynki rolety SCREEN w elewację zewnętrzną budynku.

Skrzynka rolety screen (podobnie jak w rolecie zewnętrznej standardowej) montowana jest pod warstwą izolacyjną ściany budynku, bez ingerencji w konstrukcję okna lub drzwi. Dzięki takiemu montażowi podczas podnoszenia i opuszczania rolety screen sprawiają wrażenie „ukrycia” w warstwie elewacyjnej budynku.  

Specjalne prowadnice ZIIP zastosowane w refleksoli zabezpieczają tkaninę screen przed silnym wiatrem poprzez pełne zintegrowanie prowadnic z tkaniną refleksoli.

System elewacyjny

Refleksole montowane zewnętrznie na elewacji to produkty, które będą w całości zauważalne na ścianie budynku. W ramach tego typu montażu Klienci mają do wyboru system refleksoli

wolnowiszący (widoczna tkanina screen nawinięta na rurę nawojową)

system kasetowy (tkanina screen schowana w skrzynce elewacyjnej refleksoli).

Dodatkowo widocznymi elementami refleksoli na elewacji budynku będą do wyboru:

prowadnice rolety screen, w obrębie których porusza się pionowo tkanina screen

lub boczne linki ze stali nierdzewnej

W systemie refleksol elewacyjnym, kasetowym występują skrzynki o kształtach: kwadratowym, owalnym.

refleksole rolety screen wrocław montaż

Tkaniny techniczne screen

Kolekcja tkanin screenowych to ponad 47 wzorów i kolorów o różnym stopniu przenikalności światła (współczynnik OF): 0%, 1%, 3%, 4%, 5%, 10%.
Im wyższy współczynnik OF (wyższy procent) tym więcej promieni światła dotrze do wnętrza pomieszczenia + NIŻSZA grupa cenowa. 0% OF to całkowite zaciemnienie pomieszczenia.
Bogata oferta kolorystyczna osprzętu rolet zewnętrznych screen pozwala na ich dopasowanie do koloru stolarki okiennej i elewacji budynku. W ofercie standardowej posiadamy aż 15 kolorów systemów, a także możliwość lakierowania na dowolny kolor z palety RAL.
W skrócie
  • Zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń oraz refleksami świetlnymi
  • sterowanie ręczne lub elektryczne (przewodowe, radiowe)
  • Ochrona termoizolacyjna budynku
  • Zabudowa bocznych ścian PERGOL i TARASÓW
  • Dodatkowa „funkcja” ochrony przed owadami (tkanina screen)
  • Montaż podtynkowy lub elewacyjny
  • Sterowanie: ręczne lub elektryczne
  • Łatwe czyszczenie trwałych (!) tkanin na mokro
  • Możliwość zintegrowania sterowania z programem Smart Home
Czy wiesz, że…
Refleksole pozwalają na obniżenie temperatury wewnątrz budynku nawet o 8°C?
Rolety screen

Sposób na oszczędność energii.

dots-royal.png
0
kolorów tkanin screen
0
kolorów osprzętu
0
m2 max powierzchni rolety
Rolety screen (refleksole) od najlepszych europejskich producentów. Rolety screen (refleksole) od najlepszych europejskich producentów.

Rolety screen (refleksole) od najlepszych europejskich producentów.

Oferujemy Państwu produkty tylko renomowanych i uznanych dostawców rynkowych. W naszej ofercie produktowej znajdą Państwo zarówno refleksole marki SELT, ale także rolety screen firmy Anwis.

W roletach screen polecamy tkaniny techniczne światowych producentów jak Copaco czy Vertilux z portfolio najnowszych kolekcji tkanin: Serge, Soltis, POLYSCREENVISION®