Jak dobrać kolor rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, montowane są na elewacji budynku. Ich zadaniem jest szeroko rozumiana ochrona zarówno przed włamaniem, ale również przed słońcem i nagrzewaniem pomieszczeń.

Po pierwsze – służą osłanianiu pomieszczeń przed wpadającymi, uporczywymi promieniami słonecznymi.
Po drugie – tworzą barierę przed światem zewnętrznym, sprawiając uczucie intymności i prywatności – dodając tym samym oczekiwanej przytulności.
Po trzecierolety zewnętrzne pełnią rolę antywłamaniową, minimalizując ryzyko kradzieży.

Większość z nich posiada ręczne i elektryczne sterowanie, dzięki czemu korzystanie z możliwości tak zamontowanych elementów jest wyjątkowo proste. Jednym więc słowem – rolety to ogrom walorów, w które warto zainwestować i wyposażyć swój dom.

Jak dobierać kolor rolet zewnętrznych?

Aby dobrać odpowiednio kolor rolet zewnętrznych,najlepiej obrać konkretny kierunek odniesienia. Rolety zewnętrzne Wrocław powinny tworzyć spójną całość, będąc jednocześnie dekoracją i elementem aranżacji. Warto zatem kierować się kolorem, dopasowując je do odcienia drzwi, okien lub dachówki. Wybór kolorów jest szeroki, a najczęściej wybierane modele opierają się na barwach ziemi – brązach, beżach, czerniach lub grafitach.

Jest to wyjątkowo bezpieczny krok, ze względu na najpopularniejsze modele dachówek, parapetów lub rynien. Czerń pełni role pochłaniającą promienie słoneczne, dzięki czemu zyskujemy dodatkową, cenną funkcję – ochładzającą nasze wnętrza. Ciekawym pomysłem i przykładem jest granat, który kiedyś uważany był za kolor ekstrawagancki, a dziś łączony jest z popularnymi dachówkami w tymże odcieniu.

Coraz modniejsze stają się produkty drewnopodobne, które też warto wziąć pod uwagę w ostatecznej decyzji. Jeśli zaś chcemy uzyskać efekt kontrastu, bazujący na zdecydowanych kolorach – możliwości nadal pozostają duże.

W odznaczających się i wyraźnych barwach przoduje biel, brąz i… ecru, który współgra z bujnymi i zadbanymi ogrodami. W przypadku bogatych, kwiecistych i imponujących tarasów, zielenie mogą podkreślić bliskość z naturą i dobrze wtopić się w otaczający nas klimat. Jednym więc słowem – kolor, który wybierzemy powinien być dobrany starannie, indywidualnie i w oparciu o naszą własną estetykę.

Poprzedni
Next post