Żaluzje pionowe – idealne rozwiązanie do biura

Idealna alternatywa dla tradycyjnych żaluzji aluminiowych – łącząca w sobie funkcjonalność i wysoki poziom estetyki. Żaluzje pionowe szczycą się niesłabnącą sławą w budynkach biurowych. Nic dziwnego – dzięki nim nasze wnętrza zyskują niecodziennego wystroju i dodatkowej aranżacji.

Dlaczego warto wybrać żaluzje pionowe do biura?

Zadaniem żaluzji pionowych tzw. VERTICALI jest ochrona przed uporczywymi i rażącymi promieniami słonecznymi. Ponadto, bardzo często pełnią rolę swoistego izolatora, który zapewnia prywatność i osłania przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów lub pobocznych biur. Dzięki swojemu kształtowi i wykończeniu tworzy dodatkowy nastrój. Wpadające do pomieszczenia światło, częściowo się załamuje, tworząc ciekawe aranżacje, oparte na naturalnej grze promieni słonecznych.

Ponadto, szerokość lameli, rozwieszona na długości całych okien, tworząc dodatkowe dekoracje. Świetnie wpasują się w minimalistyczne wnętrza, oparte na surowych, biurowych elementach, ale także w salach konferencyjnych, gdzie niezbędna jest dyskrecja i stopniowe lub całkowite zaciemnienie. Ustawienie lameli można zmieniać, stawiając je na sztorc lub kładąc, w zależności od potrzeb i natężenia światła zewnętrznego.

Jeśli więc aranżowane biuro przypomina swym stylem popularny nurt skandynawski, który oparty jest na jasnych barwach, drewnie, prostych kształtach i nawiązaniu do natury, bez wątpienia beżowe lub białe żaluzje pionowe, dopełnią całości wnętrza. Ze względu na swoją prostotę, nie przytłoczą wnętrz oraz wpasują się w wymagania zarówno minimalistycznych, jak i bardziej wymyślnych wnętrz.

Ich stopień ochrony przed słońcem jest na tyle wysoki, że nadadzą się do sal z rzutnikiem, dużym ekranem lub typowych sal komputerowych. Dzięki takiemu zabiegowi światło nie przeszkadza w pracy z urządzeniami elektrycznymi oraz umożliwia wychodzenie okien na zachodnią stronę światła.

Poprzedni
Next post