Roleta okienna

Produkt na wymiar

Roleta okienna to klasyczna osłona okna

Rolety do okien od wielu lat zdobią okna polskich mieszkań, domów i biur. Ten klasyczny produkt zapewnia osłonę wnętrz przed nadmiernym nagrzewaniem, chroni przed spojrzeniami przechodniów oraz podkreśla wystrój i dekorację wnętrza. Rolety materiałowe wolnowiszące stosowane są do osłony większych przeszkleń oraz wnęk okiennych.

Rolety okienne stanowią jedną z najbardziej uniwersalnych osłon okiennych, a bogata paleta kolorów dostępnych tkanin pozwala na idealne dopasowanie rolet do stylu i klimatu wnętrza. W rodzinie rolet wewnętrznych najpopularniejszymi rozwiązaniami są obecnie rolety w kasetach, dzięki którym tkanina zabezpieczona jest osłoną kasety oraz bocznymi prowadnicami.

Detale w roletach okiennych

-> łańcuszek metalowy

-> prowadzenie boczne linkowe

-> tkaniny wzornicze i dekoracyjne

W roletach OKIENNYCH kasetowych popularnością cieszą się tkaniny dzień – noc, które dzięki swej specyfice pozwalają na precyzyjną regulację światła dodając uroku każdemu wnętrzu.


Produkt na wymiar

Rolety tradycyjne - klasyka
i funkcjonalność

Rolety tradycyjne zwane również wolnowiszącymi lub materiałowymi to uniwersalna osłona przeciwsłoneczna pasująca do każdego okna. Rolety tradycyjne składają się z tkaniny nawiniętej na rurę oraz dolnej listwy obciążającej materiał rolety. Z uwagi na swój prosty system rolety materiałowe stosowane są do osłony dużych przeszkleń oraz okien z zastosowanymi nietypowymi rozwiązaniami jak na przykład liczne szprosy czy nietypowe kształty.

Roleta tradycyjna montowana jest inwazyjnie poprzez przywiercenie do ściany lub sufitu. Najnowsze rozwiązania rynkowe to sterowanie roletą pilotem dzięki napędowi elektrycznemu lub bateryjnemu. Minimalistyczny wygląd rolety materiałowej doceniany jest obecnie przez projektantów wnętrz w aranżacjach nowoczesnych mieszkań i biur – zobacz jedną z inspiracji Mieszkanie pełne natury.

 

Wzorniki tkanin dedykowanych do rolet tradycyjnych składają się z wielu kolekcji materiałów transparentnych, zaciemniających, dzień - noc, wzorniczo – dekoracyjnych, a także tkanin screen.

System rolet wolnowiszących bez kasety i prowadnic to częsty wybór placówek publicznych, biur oraz inwestycji komercyjnych. Niewątpliwym atutem są tutaj duże wymiary rolet oraz sterowanie elektryczne roletami. 

 

Masz pytania, chcesz wycenić rolety lub umówić pomiar?

Zadzwoń lub napisz do nas! 

 

W skrócie

 • tkaniny klasyczne, dzień-noc, zaciemniające, wzornicze
 • sterowanie manualne (łańcuszkowe) lub elektryczne (pilot)
 • montaż inwazyjny do ściany lub sufitu
 • polecane do dużych przeszkleń i wnęk okiennych

Czy wiesz, że…
Roletę tradycyjną z białą tkaniną blackout, po zamonitowaniu do sufitu, możesz używać jako… ekran projekcyjny?

Produkt na wymiar

Rolety w kasecie, czyli idealne
zaciemnienie wnętrza

Roleta okienna w kasecie skutecznie ogranicza dostęp światła do pomieszczenia oraz gwarantuje maksymalną prywatność dzięki zastosowaniu prowadnic bocznych i wyeliminowaniu prześwitów występujących między ramą okienną, a tkaniną. Roleta kasetowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie chcemy ingerować w strukturę ściany – montaż odbywa się w ramie okna poprzez przywiercenie kasety z roletą lub jej przyklejenie.

Stabilne prowadzenie i przyleganie tkaniny do szyby daje pełną swobodę w otwieraniu okien uchylnych. Roleta materiałowa w kasecie subtelnie i delikatnie prezentuje się na oknach, a szeroka gama kolorystyczna osprzętu kasety i prowadnic pozwala na idealne jej dopasowanie do kolorystyki stolarki okiennej.

W roletach z kasetami i prowadnicami możemy zastosować każdą wybraną tkaninę zarówno tkaniny dzień – noc jak i wszystkie pozostałe typy tkanin roletowych, standardowych, dostępne w aktualnych wzornikach, będą dobrym wyborem w tym systemie osłony okna.

W skrócie

 • tkaniny klasyczne, dzień-noc, zaciemniające, wzornicze
 • sterowanie manualne (łańcuszkowe) lub elektryczne (pilot)
 • montaż kasety i prowadnic do ramy okna (inwazyjny lub bezinwzyjny)
 • kolory osprzętu rolety standardowe oraz drewnopodobne

Czy wiesz, że…

Roleta w kasecie z prowadnicami przy użyciu tkaniny blackout zapewni 100% zaciemnienie pomieszczenia – podobnie jak roleta zewnętrzna?


Produkt na wymiar

Roleta okienna dzień - noc w kilku odsłonach

Urzekająca oryginalność i popularność rolet dzień – noc nie słabnie od kilku lat. Od pierwszych chwil zyskały uznanie wśród entuzjastów nowoczesnych rozwiązań. Rolety dzień – noc cechuje inna niż pozostałe osłony wewnętrzne specyfika tkaniny. Charakterystyczny materiał rolety podzielony naprzemiennie poziomymi pasami tkaniny i siatki pozwala precyzyjnie regulować dostęp światła do wnętrza.

Połączenie walorów dekoracyjnych tkaniny ze skuteczną ochroną przeciwsłoneczną sprawia, że rolety dzień – noc stanowią obecnie najpopularniejszą grupę sprzedawanych rolet wśród Klientów.

Rolety dzień - noc dostępne w naszej ofercie zamówisz w systemie wolnowiszącym lub w opcji z kasetą i prowadnicami.

Wzornik tkanin dzień – noc to wiele kolekcji i kolorów materiałów w najnowszych trendach rynkowych. Kolekcja tkanin zaciemniających dzień – noc w systemie rolet w kasecie to niezwykła odsłona rolety okiennej oferująca najlepszy wariant ochrony przed słońcem w mieszkaniu.
W skrócie

 • tkaniny dzień-noc
 • system rolet wolnowiszący lub w kasecie z prowadnicami
 • sterowanie manualne (łańcuszkowe) lub elektryczne (pilot)
 • dekoracja i funkcjonalność

Czy wiesz, że…

Rolety materiałowe do pokoju dziecięcego z łańcuszkiem koralikowym zamawiaj tylko z opcją… Child Safety!

Roleta okienna

Zalety produktu

 -

Rolety do okien dachowych

Okna dachowe wymagają specjalnego podejścia w zakresie osłony przeciwsłonecznej. Poddasze to miejsce w domu najbardziej narażone na wysokie temperatury. Rekomendowanymi rozwiązaniami dla tego typu pomieszczeń i okien są tzw. rolety dachowe z tkaniną blackout (100% zaciemnienia) lub plisy.

W naszej ofercie znajdą Państwo również rolety do okien dachowych FAKRO oraz VELUX. Wszystkie produkty oferujemy NA WYMIAR w usłudze z pomiarem i montażem. Kompleksowa usługa pomiaru i montażu zapewni Państwu gwarancję poprawnego działania produktu.
 -

Rolety wewnętrzne z tkaniną techniczną SCREEN


Tkanina SCREEN to najnowszy dostępny na rynku rodzaj tkaniny technicznej używanej do produkcji przesłon okiennych, składającej się z połączenia włókna szklanego lub poliestru i tworzywa PCV. Inaczej mówiąc są to tkaniny bazujące na włóknach szklanych lub akrylowych barwionych w masie, których specjalna technologia produkcji pozwoliła na osiągnięcie niesamowitych właściwości technicznych (termoizolacyjnych).

 -

Sterowanie elektryczne roletami materiałowymi


Smart home, czyli zautomatyzowanie działań sprzętów użytku domowego zagościło także w rozwiązaniach przesłon okiennych. W naszej ofercie znajdą Państwo rolety materiałowe z napędami elektrycznymi oraz sterowaniem za pomocą pilota. Jaki jest przykładowy koszt takich rozwiązań? Odpowiadamy rzetelnie: silnik do rolet Somfy Sonesse 1023 zł netto, pilot Situo 1 iO Pure 197 zł netto. Brzmi zachęcająco?

Roleta do Twojego okna

Spersonalizuj własną roletę okienną.
Idealnie na wymiar.

dots-royal.png
0
kolorów osprzętu kaset
0
kolorów drewnopodobnych kaset
0
kolorów z palety RAL