Żaluzje drewniane czy bambusowe?

Żaluzje drewniane czy bambusowe do mieszkania?

Czy żaluzje drewniane są wykonane z prawdziwego drewna? A żaluzje bambusowe są trwałe?

Dekoracja okna obecnie daje wiele możliwości, aby podkreślić wnętrze Twojego mieszkania i jednocześnie dobrze osłonić je od wpadającego światła czy oczu sąsiadów. Jakie zatem warto wybrać żaluzje? Czym charakteryzują się żaluzje drewniane a co wyróżnia żaluzje bambusowe?

Poniżej uchylamy rąbka tajemnicy…

żaluzje drewniane czy bambusowe

Żaluzje drewniane czy bambusowe?!

Jakie żaluzje okienne wybrać i co determinuje ten konkretny wybór?

Odpowiedzi na kilka poniższych pytań z pewnością pomogą podjąć Ci odpowiednią decyzję:

  • Jak wysokie lub szerokie okna posiadasz? Żaluzje drewniane są cięższe od żaluzji bambusowych, jednakże to z drewna możemy wykonać nieco większe wymiary żaluzji (np. maksymalna wysokość żaluzji bambusowej to 300 cm). Tutaj z pomocą Ci przyjdzie wizyta technika podczas której zbierze on pomiary i ustali możliwości monterskie.
  • W jakim stylu planujesz urządzić wnętrze swojego domu czy mieszkania? Szerszą kolekcje kolorystyczną posiadają lamele do żaluzji drewnianych. Kolekcja lameli bambusowych z kolei została w tym roku odświeżona pod kątem aktualnych trendów wnętrzarskich. Masz do wyboru wiele opcji kolorystycznych, zatem tu zaważy kwestia Twojego gustu i stylu wnętrza.
  • Budżet. Jakim budżetem dysponujesz? Żaluzje drewniane są nieco droższe od swoich koleżanek – żaluzji bambusowych. Cena żaluzji drewnianych opiera się o materiał z jakiego wykonane są żaluzje – drewna abachi (afrykańskie drewno) lub basswood (azjatyckie drewno). Zdecydowanie korzystniej cenowo wypadają w tym porównaniu żaluzje bambusowe, średnia różnica waha się między 10% a 15%.

Żaluzja bambusowa – trend w dekoracji okna

Aktualnym trendem w dekorowaniu okien jest wybieranie żaluzji bambusowych. Żaluzje bambusowe polecają architekci, dekoratorzy wnętrz oraz sami Klienci. Dlaczego żaluzja bambusowa stała się tak popularna?

 

Żaluzja bambusowa  z roku na rok zyskuje coraz większą popularność za sprawą trzech czynników:

  • Jest odporna na zmianę temperatury oraz na zwiększoną wilgotność, a co za tym idzie nie odkształca się i nie wybarwia. Z powodzeniem i bez obaw żaluzję bambusową możemy zamontować w oknach kuchennych lub w łazience.
  • Żaluzja bambusowa jest lżejsza niż żaluzja drewniana – ułatwi Ci to np. podniesienie żaluzji w celu umycia okna.
  • Żaluzje bambusowe są tańsze od żaluzji drewnianych. Kolorystyka żaluzji bambusowych pozwala na dobranie ich prawie do każdego wnętrza, dlatego też ten argument trafia do Klientów 🙂 Chcesz poznać cenę swojej żaluzji? Kliknij TU

Ty też nie lubisz przepłacać? 🙂 

żaluzje drewniane czy bambusowe wrocław

Żaluzje drewniane – kolory natury

Modne wnętrza wymagają równie pięknej oprawy okna. W kolekcjach lameli drewnianych znajdziesz wiele wybarwień drewna w kolorach natury. Klasyczne odcienie typowego drewna w żaluzji drewnianej będą wglądały bardzo elegancko i gustownie na oknie. Takie kolory znajdziesz w kolekcji NATURAL. Jeżeli zdecydujesz się na wybór żaluzji drewnianej w kolorze czarnym lub szarym Twoje wnętrze zyska na nowoczesności, zachowując jednocześnie walory naturalnego materiału – drewna. Szukaj swojego modnego koloru w kolekcji MODERN.

 

żaluzje drewniane czy bambusowe


Perfecta Home – Showroom ul. Krakowska 41g we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni
Next post