Czy warto montować żaluzje fasadowe?

Czy warto montować żaluzje fasadowe w nowo budowanym domu?

Czy żaluzje fasadowe zapewnia ochronę przed nagrzewaniem?

Dlaczego żaluzje fasadowe w oknach stały się tak popularne? Żaluzja fasadowa to osłona zewnętrzna okna, która stała się niezwykle modna w ostatnich latach. Żaluzje fasadowe stały się popularne dzięki dwóm czynnikom – designowi produktu oraz właściwościom użytkowym.

Przekonajmy się sami. 

czy warto montować żaluzje fasadowe

Żaluzja fasadowa – nowoczesny design

Każda osoba, która buduje dom mierzy się z tematem okien i ich przesłon. Jakie osłony okienne wybrać do okna, aby wizualnie pasowały do nowoczesnej bryły budynku, a także elewacji? Czy znalazłeś na rynku ładniejsze i bardziej funkcjonalne przesłony okienne aniżeli żaluzje fasadowe? Sprawdź nasze realizacje!

 

Żaluzje fasadowe – główne cechy WIZUALNE:

  • Żaluzje fasadowe dzięki zastosowanym lamelom aluminiowym wyglądają niezwykle elegancko i nowocześnie. Poziome lamele aluminiowe występują w kilku kształtach, Najpopularniejszymi są kształty Z-90  oraz C-80.
  • Kolorystyka żaluzji fasadowych pozwala na idealne dobranie ich do elewacji budynku. Kolory żaluzji fasadowych to najnowsza paleta wybarwień w bieżących trendach w budownictwie. Z pewnością dopasujesz kolor żaluzji do stolarki okiennej lub fasady swojego domu. Najpopularniejszymi kolorami żaluzji fasadowych są wciąż kolory antracytowe, grafitowe czy odcienie czarnego, a także matowe struktury bez połysku.
  • Żaluzje fasadowe zyskały na popularności ze względu na montaż podtynkowy. Osprzęt żaluzji został schowany w warstwie elewacyjnej budynku, w nadprożu okna  co daje wizualny efekt wychodzenia lameli spod tynku budynku. Poza ruchomymi lamelami żaluzji fasadowej nie zauważysz żadnego innego zbędnego detalu osłony okiennej.

Żaluzja fasadowa – sterowanie

Wszelkie kwestie techniczne i właściwości użytkowe żaluzji fasadowych są równie ważne, jak i sam ich design. Żaluzje elewacyjne do okien sterowane są jedynie elektrycznie. Oznacza to tyle, że żaluzja fasadowa podłączona zostaje do prądu i to Klient decyduje w jaki sposób chciałby nią sterować. Spośród różnych opcji sterowania najpopularniejszymi są:

  • pilot
  • przełącznik ścienny
  • aplikacja w telefonie
  • sterowanie głosowe

Dodatkowym zabezpieczeniem związanym ze sterowaniem żaluzją są czujniki wiatrowo – słoneczne. Zamontowanie czujnika wiatrowo – słonecznego pozwoli Ci na wydłużenie żywotności żaluzji. Gdy podmuchy wiatru zaczną przekraczać dopuszczalną przez producenta skalę – czujnik wiatru przekaże sygnał do napędu żaluzji, aby ta zwinęła się nie uszkadzając lameli i osprzętu.

Podobnie będzie w przypadku dużego nasłonecznienia. Jeżeli czujnik odbierze sygnał słoneczny (dużą temperaturę), która będzie wymagała opuszczenia / zamknięcia żaluzji dla ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem – samoistnie wyśle sygnał do pracy żaluzji. 

W napędach dedykowanych do żaluzji fasadowych jak i rolet screen (refleksoli) możesz znaleźć napędy radiowe z funkcją detekcji przeszkód. Oznacza to w praktyce tyle, że gdy podczas pracy żaluzji (jej opuszczania) żaluzja napotka na przeszkodę (w postaci zabawki dziecka umieszczonej w oknie / krzesła na tarasie etc.) napęd zaprzestanie pracy i zwinie żaluzję do góry (żaluzja nie będzie się opuszczała samoistnie „siłowo” w dół). Jest to naprawdę wartościowa funkcja silnika dla ochrony przesłony okiennej.

 Czy warto montować żaluzje fasadowe?

Montaż żaluzji fasadowych pozwoli ci uzyskać piękną fasadę domu, a także będziesz mógł dowolnie sterować dostępem światła w pomieszczeniach. Żaluzje fasadowe ochronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem oraz pozwolą na regulację dostępu światła w domu. To Ty sterujesz lamelami zarówno w pionie jak i w poziomie.

Ile kosztują żaluzje fasadowe? 

Żaluzje fasadowe są droższe od rolet zewnętrznych o około 50%. Jeżeli porównujesz ceny tych dwóch produktów z identycznymi napędami (silnikami) – żaluzje fasadowe będą droższe od rolet zewnętrznych.

Skąd wynika taka różnica w cenie? Ze sposobu produkcji i działania żaluzji, składowe żaluzji (aluminium malowane na dowolny kolor RAL + pokrywane specjalistycznymi lakierami – roleta zewnętrzna nie daje nam takich możliwości z uwagi na wewnętrzne wypełnienie pianką poliuretanową) taśmy z kevlaru oraz sam trudniejszy proces produkcyjny.

A także po prostu… modę (na której producenci zarabiają).

 

Czy warto zamontować żaluzje fasadowe? W naszej ocenie – tak.

Zyskujesz naprawdę piękną osłonę okna, a  do tego niezwykle użyteczną.

 

żaluzje fasadowe


Perfecta Home – Showroom ul. Krakowska 41g we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni
Next post