Żaluzje drewniane dla modnego wnętrza

Styl skandynawski, industrialny, eklektyczny… każdy z nich rządzi się swoimi prawami i wyróżnia się na tle innych.

Odpowiedni kolor ścian, kolorystycznie dobrana kanapa, spójność materiałów i kolorów drewna, metalu lub miedzi – znasz to staranne dobieranie wszystkich dodatków?

Urządzając swoje mieszkanie i inspirując się konkretnym stylem dbasz o estetykę, funkcjonalność i przytulność. Nie zapomnij o tych wszystkich właściwościach, gdy będziesz dobierał swoje idealne żaluzje i rolety.

 

Jakie żaluzje wybrać?

Wybierając żaluzje drewniane lub aluminiowe do domu czy mieszkania musisz zadać sobie kilka pytań.

  1. Po pierwsze – zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć? Czy pragniesz subtelnej dekoracji, która pozwoli załamywać się promieniom słonecznym, czy może zależy Ci na całkowitym osłonięciu przed wzrokiem wścibskich sąsiadów?
  2. Po drugie – jaki styl przoduje w Twoim wnętrzu? Czy do tej pory kierowałeś się minimalistycznym stylem skandynawskim, opartym na prostych formach i bieli, czy może łączyłeś ze sobą kolory i wzory, obierając kierunek eklektyzmu?
  3. Po trzecie – zastanów się czy preferujesz żaluzje, rolety czy zasłony… Każdy z tych produktów cechuje się innym wykończeniem, innym efektem finalnym oraz… inną ceną.

 

żaluzje drewniane, kuchnia, wrocław, perfecta, żaluzje

  • Żaluzje drewniane i aluminiowe – zacznijmy od tytułowych żaluzji, które są najbardziej uniwersalnymi i  najpopularniejszymi osłonami w naszych domach. Najczęściej wykonywane są z lameli o różnej szerokości (16 mm, 25 mm, 50 mm i 70 mm), wykorzystując przy tym aluminium lub drewno czy BAMBUS.

Dzięki możliwości obracania lamelami możemy wpływać na poziom nasłonecznienia w naszym mieszkaniu. Aluminium zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w industrialnych pomieszczeniach, inspirowanych amerykańskimi loftami. Żaluzje drewniane z drewna egzotycznego abachi i basswood dedykowane są z reguły najczęściej pod wnętrza skandynawskie lub glamour.

 

  • Rolety – możemy dostosowywać kolorystycznie pod nasze własne preferencje. Nierzadko decydujemy się na wzory glamour, geometryczne lub w kwiaty. Pomiędzy stonowanymi, prostymi barwami, znajdują się też kontrastujące – neonowe i pastelowe, które ożywią proste i jasne pomieszczenie. Rolety można opuszczać i podnosić na dowolną dla siebie wysokość, znacząco ograniczając wpływ światła do wnętrza.

 

  • Zasłony – eleganckie, najczęściej zawieszone na dwóch skrzydłach okna. Doskonałe jako uzupełnienie firan lub żaluzji drewnianych. Zasłaniając okna ograniczamy dzięki nim całkowity dopływ słońca, tworząc kameralną przestrzeń. Wykorzystywana w dużych, przestronnych salonach lub sypialniach w stylu klasycznym lub glamour.

 

roleta klasyczna, modne wnętrze, minimalizm, wrocław, perfecta

 

Drewniane żaluzje są idealnym wyborem dla modnego wnętrza. Żaluzje drewniane Wrocław i okolice – zapytaj nas o ofertę.


Perfecta Home – Sklep Galeria Wnętrz DOMAR we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni
Next post