Rolety antywłamaniowe – zalety

Bezpieczeństwo naszego domu jest priorytetem dla każdego mieszkańca i przyszłego, szczęśliwego posiadacza swojego pierwszego „M…”. W tym celu instalujemy kamery, montujemy tzw. systemy inteligentnego domu, sterujemy bramą wjazdową i przykładamy ogromną uwagę do bezpieczeństwa.

Wśród wszystkich tych produktów i rozwiązań niezwykle efektywnymi okazują się być także rolety zewnętrzne antywłamaniowe, których zalety przybliżamy poniżej.

 

Chłodzą i grzeją jednocześnie

Będąc we Włoszech lub spacerując greckimi uliczkami, zaobserwować można zamontowane w oknach okiennice, które przyczyniają się do obniżenia panującej wewnątrz temperatury.  W naszym klimacie rolety zewnętrzne tworzą swoisty rodzaj izolacji i doskonale sprawdzają się w okresie zimowym, ochraniając nasz salon lub sypialnię przed utratą ciepła. Dodatkowa bariera izolacyjna wytworzona pomiędzy roletą a oknem tworzy swoistą poduszkę powietrzną.

Eksperci szacują, że jej obecność przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania o nawet 40%.

 

Zapewniają ciszę i tworzą izolację akustyczną

Jeśli nasze mieszkanie znajduje się niedaleko ruchliwej, głównej ulicy z pewnością docenimy aspekt izolacji akustycznej. Poziom niwelowania dźwięków poprzez zamontowanie rolety elewacyjnej może wynieść nawet do 10 decybeli, dzięki czemu zyskujemy ciszę, spokój i warunki idealne pod wypoczynek i relaks.

Rolety antywłamaniowe warto więc zamontować w oknach nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także ze względu na komfort i spokojny sen mieszkańców.

Bezpieczeństwo

roleta zewnętrzna wrocław

Oczywiście, wymieniając zalety, nie możemy zapomnieć o podstawowej właściwości – ochronie przed włamaniem. W tym celu warto posiadać rolety zewnętrzne oznaczone symbolem RC, które oznaczają skuteczność bezpieczeństwa. Najpopularniejsze są te, oznaczone certyfikatami RC1 i RC2. Rolety z oznaczeniami powyżej 3 są rzadziej stosowane w polskich domach.

Pomimo swojej wyższej ceny należy wziąć pod uwagę rolety zewnętrzne z funkcją antywłamaniową, ponieważ wykazują się ogromną odpornością na uderzenia. Odpowiednio zamontowane rolety elewacyjne oraz starannie dobrany model ochrony antywłamaniowej przyczynią się do wydłużenia czasu ewentualnego rabunku, alarmując przy tym sąsiadów i mieszkańców.

Co więcej – sama obecność rolet zewnętrznych odstrasza potencjalnego złodzieja.

 

Regulują dopływ światła

Ostatnią bezapelacyjną zaletą jest możliwość regulowania natężenia światła i temperatury, które wpada do naszego wnętrza. Zasłaniane okna podczas drzemki, seansu filmowego, niespokojnego snu lub uporczywego światła z zewnątrz docenią miłośnicy spokoju i ciemności. Eliminowanie promieniowania UV również przyczynia się do ochłodzenia wnętrza i ochrony mebli przed wypłowieniem koloru. Rolety zewnętrzne Wrocław i okolice – jesteśmy do Państwa dyspozycji.


Perfecta Home – Sklep Galeria Wnętrz DOMAR we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni
Next post