Ogród zimowy, czyli pergola całoroczna

Polski klimat ma tę niesamowitą zaletę, że w ostatnich latach możemy cieszyć się pięknym słońcem i niemal tropikalnym klimatem.

Kiedy jednak wakacyjna opalenizna powoli traci swój blask, dni stają się krótsze i zaczynamy tęsknić za tropikami, nagle… wchodzi ona. Cała przeszklona. I pozwala nam zatrzymać zielony akcent beztroski pośród jesienno-zimowych nostalgii i szarości.

Nie ma złotego środka (na szczęście!)

Pergola tarasowa całoroczna to jeden z rodzajów ogrodów zimowych. To produkt, który możecie zaadoptować w dowolny sposób i także w dowolny sposób z niego korzystać. Wszystko zależy od oczekiwań na zagospodarowanie przestrzeni i przeznaczenia pergoli.

Jeżeli planujecie spędzać zimowe wieczory w otoczeniu zieleni jednocześnie racząc się ciepłą herbatą i widokiem śniegu, zdecydowanie polecamy pergolę całoroczną. Temperatura w niej będzie zbliżona do tej panującej jesienią. W wypadku wybrania takiej opcji pergoli zastosowanie będą miały boczne szklane (i przesuwne) ściany. Zerknijcie też na elektryczne sterowanie pergolą. 

 

Pergola rzuca rękawicę

Jeśli jednak nie interesują Was zamknięte (choć przeszklone) przestrzenie, dobrym pomysłem są ogrody zimowe spełniające jednocześnie funkcję pergoli. Dzięki całkowicie rozsuwanym szklanym panelom lub roletom screen, otwierają one przestrzeń i pozwalają cieszyć się przyjemnym powiewem wiatru. Świetne rozwiązanie na okresy wiosenno-letnie, kiedy ciepłe dni i wieczory sprzyjają wypoczynkowi na otwartej przestrzeni.

A kiedy wieczory stają się chłodniejsze, z pomocą przychodzi system zamykania szyb, dzięki czemu zagradzamy przestrzeń i możemy cieszyć się pełnowymiarowym ogrodem zimowym.

Stylowo znaczy spójnie

Wybierając meble do pergoli warto wrócić do koncepcji przeznaczenia pomieszczenia. Należy pamiętać, że aranżacja pergoli całorocznej powinna być spójna z wystrojem domu. Mimo że ogród zimowy stanowi oddzielną i wyodrębnioną przestrzeń zewnętrzną, jego wygląd nie powinien wyróżniać się pośród pozostałych pomieszczeń.

W innym wypadku nasz zimowy i stylowy ogród zimowy może przybrać obraz doklejonego pomieszczenia do bryły budynku….

 

 


Perfecta Home – Sklep Galeria Wnętrz DOMAR we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 

 

Poprzedni
Next post