Mieszkanie w bloku wiąże się z licznymi, pozytywnymi aspektami. Mniejsze koszty utrzymania i centrum miasta, niedaleko naszych czterech kątów, często niesie za sobą ryzyko posiadania uporczywych i ciekawskich sąsiadów. Jeśli więc odczuwasz ich wzrok, gdy spędzasz weekend na swoim balkonie, przygotowaliśmy dla ciebie kilka prostych rad, dzięki którym taras nabierze na cennej kameralności i przytulności.

Niezastąpiony parasol

Parasol pełni dwojaką funkcję – zarówno funkcjonalną jak i estetyczną. Skupmy się, jednakże na tej pierwszej, bowiem oprócz oczywistej osłony przed słońcem i deszczem, doskonale zapewnia nam namiastkę prywatności. W wyborze stelażu zastanów się czy preferujesz ten o wykończeniu aluminiowym, czy może drewnianym. Wymiar i kształt uzależnij od swoich preferencji i metrażu. Kwadrat okaże się być zdecydowanie bardziej uniwersalny i doskonale wpasuje się w balkon, który umiejscowiony jest pod ciekawskimi sąsiadami „z góry”. Podobną funkcję pełnią markizy tarasowe, doskonale nadające się na wąskie i długie balkony.

Osłona w formie zielonego płotu

Mini – żywopłot na balkonie wykonany może być zarówno z bluszczu jak i roślin doniczkowych. Jego zadaniem jest ochronić nas przed hałasem, unoszącym się kurzem i wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. To rozwiązanie szczególnie mocno docenią mieszkańcy parteru, którzy dodatkowo zyskają przytulną aranżację. Drzewa liściaste przetrzymają srogie zimy, dlatego też rozważ gęste posianie tui, bukszpanów lub wysokich jaśminowców czy grabów.

Włoskie parawany

Do tej pozycji zainspirowały nas włoskie, tradycyjne parawany. Zasłony tego typu wykonane muszą być z mocnej, nieprzemakalnej tkaniny. Dzięki ich rozmieszczeniu, doskonale będą pełnić rolę wsporników, po których wzrastać mogą bluszcze czy żywe przesłony.

Pergola ogrodowa

Ostatnia propozycja zarezerwowana jest dla dużych, imponujących tarasów. Jeśli twój teren pozwala postawić pergolę lub zatrudnić architekta krajobrazu – z pewnością stworzysz imponujący, kameralny ogród. Zadaszona konstrukcja, pozwoli nam na niezwykle klimatyczny i elegancki wystrój, który ozdobiony może być roślinnością, oświetleniem lub meblami ogrodowymi.

Poprzedni
Next post