Wybór rolet musi wiązać się z preferencjami estetycznymi, ale również, co oczywiste, z ich podstawowymi funkcjami. Ich zadaniem jest ochrona wnętrza przed promieniowaniem słonecznym, a także zapewnienie prywatności na osiedlach czy w domach jednorodzinnych. Gdy decydujemy się na konkretny rodzaj rolet, musimy rozpatrzeć wszystkie ich zalety, tak aby świadomie dobrać produkt idealny. Jakie zatem zalety niosą ze sobą tzw. rolety mini i czy pasują one do każdego wnętrza?

Co zyskasz, wybierając rolety materiałowe mini?

Rolety mini to idealne połączenie łatwego, bezinwazyjnego montażu oraz atrakcyjnej I przystępnej dla portfela ceny. Pomimo stosunkowo niskich kosztów jej funkcjonalność nie jest mniejsza od konkurencyjnych I droższych alternatyw. Stopień zaciemnienia I ochrony nie różni się diametralnie od innych opcji, dostępnych na rynku.

Rolety wyposażone są w umieszczony po jednej ze stron mechanizm, złożony z długich koralików. Służy on opuszczaniu lub podnoszeniu rolet na wybraną pozycję. W ten sposób jesteśmy w stanie dokładnie regulować I precyzować stopień nasłonecznienia danego wnętrza. Każdy mechanizm jest odrębny, co wiąże się z możliwością dokładnego przystosowania rolet do różnych wymogów wnętrz czy nasłonecznienia.

Pod nazwą “mini” kryje się jej zasadnicza zaleta. Wymiary zaprojektowanych rolet są na tyle małe, że bez większych problemów odpowiedzą na wymagania nawet najwęższych czy najmniejszych okien w naszych domach czy miejscach pracy. Jest to tym wygodniejsze, gdy zdamy sobie sprawę z łatwości montażu I mocowania rolet mini do framugi okna. Najczęściej rekomenduje się ich przykręcanie do wybranego skrzydła.

Te zalety to zapewne główny prowodyr rosnącej popularności rolet-mini. Rozwiązanie to sprawdzi się w wielu wnętrzach – bez względu na jaki styl, motyw przewodni czy na jaką kolorystykę się zdecydujemy. Uniwersalność I prosty design nie zmienią panującego stylu we wnętrzu, oraz nie zaburzy harmonii pozostałych, dobranych dodatków.

Poprzedni
Next post