Średnio, co roku, szacuje się, iż liczba zgłoszonych włamań na terenie Polski wynosi ponad 100 tysięcy. Liczba jest zatrważająca, wskazująca na prawie 10 tysięcy włamań miesięcznie. Dlatego też, coraz częściej, zwracamy szczególną uwagę na nasze bezpieczeństwo w domu czy mieszkaniu. Wybór w tej materii może paść zarówno na systemy alarmowe jak i rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Zobacz, na co zwrócić uwagę, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Systemy alarmowe

<p”>Ich zadaniem jest zapewnić bezpieczeństwo, a także zaalarmowanie właściciela w przypadku włamania do mieszkania lub domu. Systemy dobierane są do oczekiwań i pomieszczeń, dlatego też dobrze powierzyć to zadanie specjaliście. Obecnie znajdziemy firmy, które w swojej ofercie mają czujniki alarmowe i centrale alarmową. Systemy włamań, wyposażone w profesjonalny zestaw komponentów, wykrywają obecność osoby nieuprawnionej do przebywania nadanej posesji. Oznacza to, iż zostaniemy poinformowani o otwieraniu i zamykaniu drzwi lub okien z danego domostwa, a także o penetracji owych elementów, bez ich oczywistego otwierania. Czujniki ruchu wychwytują także ruch i poruszanie się na terenie chronionym, co szczególnie przydatne może okazać się w przypadku garażu.

Rolety zewnętrzne Wrocław

Coraz częściej popularne również w blokach i mieszkaniach. Aby oszacować, które rolety okażą się być najbardziej efektywnymi i spełniającymi swoje wymagania, należy wziąć pod uwagę tzw. symbol RC. Skala producenta opisuje, iż produkty oznaczone numerem 1 oznaczają roletę najmniej skuteczną, a numerem 6 – najbardziej skuteczną z dostępnych obecnie na rynku.

Aby poznać tą znaczącą różnicę poznaj specyfikację poszczególnego oznaczenia:

  1. Rolety z oznaczeniem RC1 i RC2 – posiadają tzw. technologię zabezpieczenia, które utrudniają otworzenie okna od zewnętrznej strony. Jej atutem jest wytwarzany hałas, który podczas demontażu alarmuje sąsiadów i udaremnia dalszą próbę włamania.
  2. >Rolety z dalszym oznaczeniem, tj. R3- R6 są droższe, ale jednocześnie wykazują się bardzo dobrą ochroną. Materiały użyte do produkcji są cięższe, masywniejsze i wykorzystują dodatkowe zabezpieczenia, których nie ma w przypadku rolet RC1 i RC2.

Rozwaga mieszkańców

Trzeci element, o którym nie sposób nie wspomnieć jest… nasza własna rozwaga, odpowiedzialność i ostrożność. Przed wyjściem z domu upewnij się, iż wszystkie zamki i otworzone wcześniej okna, zostały zamknięte. Nie pozostawiaj bez opieki rowerów i otwartych pojazdów. Zwróć uwagę na włamania w okolicy, a w przypadku niepokojących działań u sąsiadów lub na terenie swojej posesji – wezwij policję.

Poprzedni
Next post