Pomieszczenia na poddaszu są wyjątkowo klimatyczne – umożliwiają wsłuchiwanie się w dźwięk deszczu, obserwowanie wschodzącego słońca i płynących po niebie chmur. Niestety, obecność okien połaciowych, wiąże się również z intensywnym i szybszym nagrzewaniem pomieszczeń. Jest to spowodowane bezpośrednio wpadającymi promieniami słonecznymi, a także używaniem blachodachówek. Alternatywą, która rozwiązuje problem wysokich temperatur w pomieszczeniach na poddaszu, są tzw. rolety dachowe.

Rolety dachowe przykręcane są do prowadnic, dzięki czemu nie przesuwają się i nie odpadają od ościeżnic.  Specjalnie zamontowane blokady, pozwalają regulować stopień zasłonięcia okna – a tym samym stopień dopływu światła. Rolety wyposażone są w tkaniny, które pełnią dwojaką funkcję. Po pierwsze – ich wybór i kolorystyka są dostosowywane do potrzeb indywidualnych klienta oraz do potrzeb aranżacji wnętrza. Po drugie – w ofercie znajdują się tkaniny zaciemniające oraz odbijające światło. Wykonane są najczęściej z poliestru, pokrytego po jednej ze stron białą lub srebrną powłoką. Taki wybór najbardziej spodoba się np. osobom cierpiącym na bezsenność, którzy potrzebują całkowitej ciemności do nieprzerwanego i spokojnego snu. Dodatkowo, użycie ich w przypadku pomieszczeń z rzutnikami czy telewizorami (tj. Sali konferencyjnych, wykładowych, kin domowych), ułatwia odbiór pokazywanych materiałów multimedialnych.

Rolety dachowe – zalety
  • doskonała i skuteczna ochrona przed wpadającymi do pomieszczenia promieniami słonecznymi
  • aspekt wizualny i funkcja dekoracyjna – uzupełnienie aranżacji wnętrza
  • ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczeń – minimalizując dostępność bezpośrednio padających promieni na szybę
  • możliwość zamontowania rolet wyposażonych w tkaniny zaciemniające i odbijające światło, dodatkowo chroniąc pomieszczenia
  • ochrona okien przed czynnikami zewnętrznymi, w przypadku zamontowanych rolet dachowych zewnętrznych
  • wzmacnia izolację budynków – również w przypadku rolet zewnętrznych

 

Poprzedni
Next post