Decyzja i zakup rolet wewnętrznych najczęściej determinowany jest chęcią dodatkowej aranżacji, a także ochronieniem pomieszczenia od wpadających promieni słonecznych. Taki dodatek spełnia więc wieloraką funkcję i jest dobrą alternatywą dla żaluzji aluminiowych lub drewnianych. Wybór tkanin dostępnych na rynku jest wyjątkowo szeroki, dlatego w jej wyborze, powinniśmy wziąć pod uwagę pełną charakterystykę.

Najbardziej popularne i najchętniej wybierane tkaniny na polskim rynku to: zaciemniające podgumowane, tradycyjne i takie, które odbijają wpadające do pomieszczenia światło.

Tkanina zaciemniająca podgumowana

Specjalny rodzaj tkanin, których zadaniem jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia. W ich skład wchodzi często akryl lub poliester, dzięki czemu pochłaniają zupełnie docierające światło. Świetna alternatywa dla pokojów hotelowych, sypialni (zwłaszcza w przypadku osób o niespokojnym lub „lekkim” śnie), sal konferencyjnych czy bankietowych.  Zdecydowanie najbardziej popularna jest tzw. tkanina blackout, która spełnia warunki kompromisu pomiędzy estetyką, a niezwykłą funkcjonalnością.

Tkanina tradycyjna

Tkanina częściowo przepuszczająca światło, minimalizująca jego natężenie w stopniu znacznym, ale niecałkowitym. Decydując się na taki materiał powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim oczekiwany kolor czy fakturę. Najczęściej wybierane są tkaniny gładkie, uzupełniające wystrój wnętrza. Jest to wybór najbardziej tradycyjny i niosący ze sobą przede wszystkim walory estetyczne.

Tkanina odbijająca światło

Tkanina znana jako „posrebrzana”, pokryta jest np. masą perłową lub aluminium, które odbijają światło zewnętrzne. Takie rozwiązanie utrzymuje w pomieszczeniu niższą temperaturę, dzięki czemu często stosowane jest w przypadku okien dachowych lub połaciowych. Specjalne konstrukcja tkaniny pozwala zachować wybraną kolorystykę, która wpasuje się w estetykę wnętrza, z jednoczesnym zachowaniem jej wyjątkowej funkcjonalności.

 

Poprzedni
Next post