Pomieszczenia loft’owe charakteryzują się prostotą, minimalizmem i wysokim poziomem funkcjonalności. Tworzony w nich klimat, w głównej mierze, opiera się na grze światła, które dzięki swoim załamaniom podkreśla surowość wnętrza.

Głównym założeniem stylu loft’owego są widoczne materiały konstrukcyjne – takie jak drewno, beton lub cegły. Inspiracjami do tego typu wnętrz były fabryki produkcyjne lat 50-tych oraz opuszczone magazyny. Dziś, coraz częściej, styl ten stosowany jest w gabinetach, salonach, muzeach lub po prostu, w mieszkaniach.

Jeśli zależy Ci, aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt, oddający charakterystykę loft’owego wnętrza sugerujemy Ci zastosowanie trzech proste zasad:

  1. Postaw na podstawowe materiały, charakterystyczne dla opisywanego stylu – nie bój się metalu, drewna, szkła i ścian z czerwoną lub białą cegłą.
  2. Pozostaw odsłonięte instalacje i rury – możesz je pomalować, ale nie zakrywaj ich.
  3. Pamiętaj o świetle – żaluzje szerokości 25mm i 50mm świetnie wspomogą w budowaniu klimatu. Stwórz spójny efekt, wybierając żaluzje aluminiowe.
Żaluzje aluminiowe

Ich zadaniem jest nie tylko sterowanie światłem napływającym do pomieszczeń, ale przede wszystkim jego specyficzne załamywanie. Efekt ten tworzy wyjątkową aranżację i uzupełnia styl rustykalny, industrialny i właśnie loft’owy.

Wyróżnić w tej kategorii można:

  • żaluzje aluminiowe 25 mm – o niewielkiej szerokości lameli
  • żaluzje aluminiowe 50 mm – o klasycznej szerokości lameli

Obie wersje mogą zostać zamontowane, a następnie sterowane ręcznie lub elektrycznie. Ich montaż jest stosunkowo prosty – polega na przymocowaniu kasety do ościeżnicy, po wewnętrznej stronie Twojego pomieszczenia. Wybór kolorystyki i szerokości żaluzji powinien być uzależniony od Twoich osobistych preferencji oraz oczekiwanego efektu końcowego.

Tak umieszczone żaluzje poziome spotęgują efekt surowości wnętrza i idealnie dopełniają użyte przez Ciebie inne industrialne materiały. W minimalistycznym wnętrzu to światło tworzy swoistą dekorację, a wybierając żaluzje wewnętrze wykonane z aluminium zagwarantujesz wszystkim korzystającym z pomieszczenia unikalny klimat.

Next post