Pomieszczenia loft’owe charakteryzują się prostotą, minimalizmem i wysokim poziomem funkcjonalności. Tworzony w nich klimat, w głównej mierze, opiera się na grze światła, które dzięki swoim załamaniom podkreśla surowość wnętrza.

Głównym założeniem stylu loft’owego są widoczne materiały konstrukcyjne – takie jak drewno, beton lub cegły. Inspiracjami do tego typu wnętrz były fabryki produkcyjne lat 50-tych oraz opuszczone magazyny. Dziś, coraz częściej, styl ten stosowany jest w gabinetach, salonach, muzeach lub po prostu, w mieszkaniach.

Jeśli zależy Ci, aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt, oddający charakterystykę loft’owego wnętrza sugerujemy Ci zastosowanie trzech proste zasad:

  1. Postaw na podstawowe materiały, charakterystyczne dla opisywanego stylu – nie bój się metalu, drewna, szkła i ścian z czerwoną lub białą cegłą.
  2. Pozostaw odsłonięte instalacje i rury – możesz je pomalować, ale nie zakrywaj ich.
  3. Pamiętaj o świetle – żaluzje aluminiowe szerokości 25mm i 50mm świetnie wspomogą w budowaniu klimatu. Stwórz spójny efekt, wybierając ten rodzaj żaluzji.

Żaluzje w stylu loftowym

Mówimy teraz o żaluzjach aluminiowych. Ich zadaniem jest nie tylko sterowanie światłem napływającym do pomieszczeń, ale przede wszystkim jego specyficzne załamywanie. Efekt ten tworzy wyjątkową aranżację i uzupełnia styl rustykalny, industrialny i właśnie loft’owy.

Wyróżnić w tej kategorii można:

  • żaluzje aluminiowe 25 mm – o niewielkiej szerokości lameli
  • żaluzje aluminiowe 50 mm – o klasycznej szerokości lameli

Obie wersje mogą zostać zamontowane, a następnie sterowane ręcznie lub elektrycznie. Ich montaż jest stosunkowo prosty – polega na przymocowaniu kasety do ościeżnicy, po wewnętrznej stronie Twojego pomieszczenia. Wybór kolorystyki i szerokości żaluzji powinien być uzależniony od Twoich osobistych preferencji oraz oczekiwanego efektu końcowego.

Tak umieszczone żaluzje poziome spotęgują efekt surowości wnętrza i idealnie dopełniają użyte przez Ciebie inne industrialne materiały. W minimalistycznym wnętrzu to światło tworzy swoistą dekorację, a wybierając żaluzje wewnętrze aluminiowe  zagwarantujesz wszystkim korzystającym z pomieszczenia unikalny klimat.

Next post