Czym są rolety screen ZIIP?
Zasłony, żaluzje, rolety – producenci proponują nam ogrom możliwości, które dodają się do większej prywatności, dekoracji i funkcjonalności danych pomieszczeń. Coraz częściej wśród tych popularnych rozwiązań znajdują także refleksole ZIIP. Ich zastosowanie jest warte rozważenia, zwłaszcza, gdy posiadamy przytulny kącik na tarasie z pergolą lub mamy okna z dużą ekspozycją na słońce.
Refleksole – rolety screen
Zanim przejdziemy do montażu, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie czym są i jakie są zalety tzw. rolet screen ZIIP.
Jak sama nazwa wskazuje refleksole montuje się w celu ochrony przeciwsłonecznej, wsparcia dla pracy klimatyzacji, a także aby zmniejszyć eksploatację obiektu. To dzięki niej ochraniamy pomieszczenie przed zanieczyszczeniami, owadami, a także wzrokiem sąsiadów czy pozostałych mieszkańców. Charakterystyczny w tym typie osłon jest tzw. system ZIIP, którego podstawą jest poprawne umieszczenie tkaniny w prowadnicach. Wmontowany w system zamek, utrzymuje tkaninę w odpowiednim napięciu, pozwalając na dokładną ochronę bez prześwitów.
Prowadnice, które utrzymują na sztywno materiał odporne są na warunki atmosferyczne – w tym nagłe, gwałtowne podmuchy wiatru oraz intensywne, żarzące słońce. Dzięki wykorzystywanym tkaninom niezwykle łatwo się je czyści, a po ulewnym deszczu nie ma potrzeby jej suszenia. Ponadto, szeroki wybór zapewnia o walorach estetycznych.
Jak zamontować refleksole ZIIP?
Montowanie refleksoli ZIIP wymaga wiedzy i doświadczenia w pracy z osłonami zewnętrznymi, a także profesjonalnego sprzętu. Samodzielna praca może być ryzykowna i kłopotliwa, zwłaszcza dla osoby o niewielkim doświadczeniu i wiedzy technologicznej.
Po pierwsze – wybierz rodzaj i kolor tkaniny i prowadnic, które zostanie zamontowane na elewacji lub w oknie. W wyborze kieruj się osobistymi preferencjami, ale także rodzajem elewacji. W przypadku klasycznych, białych domów, rozważyć możesz zarówno białą, jak i kontrastową barwę.
Po drugie – zdecyduj o rurze nawojowej dla tkaniny. Jej kształt powinien być dostosowany do możliwości i wyglądu okien. Obecnie na rynku znajdą się rury osłonięte górną skrzynką o kształcie owalnym, ściętym lub kwadratowym.
Po trzecie – montowanie odbywać się może zarówno do elewacji, jak i do ramy okna. W tym celu warto zatrudnić zaufaną firmę, która wykona pomiar i zamontuje refleksolę bez jej uszkodzenia.