Pokój dziecka – jak udekorować okno?

Pokój dziecka – jak i czym udekorować okno?

Pokój dziecięcy musi spełniać kilka, zasadniczych zadań i ról. Po pierwsze, musi być to miejsce bezpieczne do zabawy, atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również niezwykle funkcjonalne. To tam, nasz przyszły lub młody uczeń rozpocznie swoją przygodę z edukacją. Jednym z ważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, to fakt właściwego udekorowania okna.

Światło wpadające do pomieszczenia powinno ułatwiać zasypianie, naukę oraz codzienną zabawę. Oznacza to, iż powinno być regulowane i dostosowywane do potrzeb każdego dziecka.

Uwzględniając więc przygotowywaną aranżacje naszego okna odpowiedzmy sobie na pytania: jaki efekt chcemy uzyskać? Jakie potrzeby mamy zarówno my jak i nasze dziecko? W którym miejscu znajduje się ozdabiane okno?

Żaluzje drewniane vs. rolety kasetowe

Dobrym pomysłem na dekoracje okna dziecięcego są żaluzje drewniane lub zasłony rzymskie. Obecnie oferta obejmuje zarówno te, wykonane z aluminium jak i z drewna. Zarówno pierwsze, jak i drugie, cechują się prostotą wykończenia, wysoką estetyką i co najważniejsze – równie wysoką funkcjonalnością. W zależności od natężenia światła, jesteśmy w stanie regulować jego dopływ do pokoju.

W przypadku żaluzji drewnianych, warto je wybrać, gdy dziecięcy pokój posiada cechy wnętrza minimalistycznego, opartego na drewnie, bieli i tradycyjnym stylu skandynawskim. Aluminiowe z kolei uzupełniają dobrze nurty industrialne – komponują się z cegłą i elementami natury. Taki model świetnie przyda się, jeśli nasze okno znajduje się w bliskim sąsiedztwie to komputera. Ochroni w ten sposób ekran, od odbijających się promieni słonecznych.

Alternatywą dla żaluzji drewnianych mogą okazać się rolety w kasecie.

Mocowane na prowadnicach materiały dobrze komponują się z odcieniami które panują w pokoju oraz nie chronią pomieszczenia całkowicie od wpadającego światła. Modele posiadają specjalnie przyrządzoną regulację, dzięki której roleta może być opuszczana lub podnoszą na dowolną dla nas wysokość. Ponadto, wybrać w nich możemy typowo dziecięce wzory, które nadadzą wyjątkowego i indywidualnego charakteru.

Rolety rzymskie do pokoju dziecka - na zdjęciu pokój chłopca z zamontowanymi w oknie roletami rzymskimi w atrakcyjne wzory. Roleta rzymska jest koloru zielonego podobnie jak część wyposażenia oraz stojący przed oknem samochód zabawka. Dodatkowo w oknie widać zamontowane plisy okienne w kolorze białym.

Poprzedni
Next post