Jak montować refleksole?

Jak montować refleksole? Kilka porad o montażu rolet screen we Wrocławiu.

W ostatnich latach wraz ze wzrostem temperatur, swobodne funkcjonowanie w pomieszczeniach w upalne dni, zaczyna stawać się uciążliwe. Dlatego wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji. Choć ta, miewa negatywny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się jednak, że istnieją inne, mniej inwazyjne rozwiązania. Między innymi refleksole. Do czego służą? I jak je montować?

refleksole rolety screen wrocław
Refleksol marki Selt – prowadzenie boczne linkowe

Refleksole – naturalny sposób na obniżenie temperatury w mieszkaniu

Refleksole inaczej Rolety Screen to rolety ekranowe, które montuje się do wnęki okiennej lub na elewacji. Są wykonane z tkaniny pochłaniającej promienie słoneczne tkaniny screen, która pozwala utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach i skutecznie chroni przed nagrzewaniem mieszkania. Refleksole znajdą zastosowanie w wielkogabarytowych, przeszklonych powierzchniach, jak i w niewielkich oknach z dużą ekspozycją na słońce. Rolety sterowane są elektrycznie lub radiowo z możliwością zastosowania automatyki pogodowej.

Do czego służą refleksole?

Największą zaletą refleksoli jest stabilizacja temperatury pomieszczenia, ale to nie jedyny plus posiadania takich rolet. Pełnią one także funkcję dekoracyjną, idealnie współgrają z designem dużych biur i domów jednorodzinnych. Poza tym, doskonale osłaniają mieszkania przed wzrokiem sąsiadów i przypadkowych przechodniów. Sprzyjają atmosferze prywatności i dają komfort oglądania telewizji, nawet w najbardziej słoneczny dzień. Dodatkowo chronią przed owadami i czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy ulewny deszcz.

Zobacz: refleksole Perfecta

Jak montować refleksole?

Montaż refleksol elewacyjnych w prowadzeniu bocznym linkowym nie powinien przysparzać większych problemów. Rolety montowane są do elewacji lub ramy okiennej. Montaż odbywa się inwazyjnie poprzez przywiercenie uchwytów rolety do elewacji oraz prowadzenia bocznego w postaci linki stalowej nierdzewnej.

Instalacja poszczególnych modeli może się od siebie różnić, dlatego zawsze warto dokładnie przestudiować instrukcję montażu lub udać się z prośbą o pomoc do sprzedawcy.

refleksole rolety screen wrocław montaż
Refleksol marki Selt – prowadzenie boczne linkowe
Poprzedni
Next post