Jak wybrać najlepszą markizę na taras?

Rosnąca popularność markiz tarasowych i balkonowych to efekt zmieniających się trendów oraz zmieniającego się klimatu. Umieszczanie ich nad oknami i tarasami spełnia zarówno rolę estetyczną, jak i funkcjonalną. W przypadku tej pierwszej – doskonale ozdabia elewację i staje się elementem dekoracyjnym, spójnym z pozostałymi dodatkami znajdującymi się na tarasie. Jest to wyjątkowo cenne, zwłaszcza, że przy okazji zyskujemy ochronę przed uporczywymi i silnymi promieniami słonecznymi, nagłymi porywami wiatru lub niespodziewanym deszczem.

Wybór markiz tarasowych na rynku jest ogromny – co z oczywistych względów generuje pytania. Spieszymy z pomocą  w wyborze tej „idealnej”.

Jaki rodzaj markizy wybrać?

Zacznijmy od początku, czyli od wybrania markizy, która będzie najodpowiedniejsza dla Twoich potrzeb. Markizy balkonowe, jak sama nazwa wskazuje, osłaniają niewielkie powierzchnie, takie jak tarasy, balkony czy loggie. Markizy tarasowe posiadają zasięg powyżej 3 m i służą osłanianiu tarasów i dużych balkonów. Ze względu na swój zasięg, montowane muszą być na wspornikach, przymocowanych do elewacji, dzięki czemu nie poddają się nagłym porywom wiatru. Ostatnie, tzw. markizy dwuspadowe przypominają tradycyjne parasole i wykorzystywane są w branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Wybór materiału w markizie

Markiza tarasowa poddawana jest dużym testom, głównie w zakresie zmian atmosferycznych. Jej zadaniem jej wytrzymać wiatr oraz  deszcz, ale przede wszystkim intensywne nasłonecznienie. Z tego też względu użyte materiały pokryte są ochronną powłoką, zapewniającą impregnację przed deszczem i długie utrzymanie dobrego stan techniczny.

Jest to tym ważniejsze, gdy decydujesz się na markizę w konkretnym, wyrazistym kolorze tkaniny. To one blakną i płowieją na skutek min. niewłaściwej pielęgnacji. Oczywiście wybrany kolor i wzór zależy od naszych indywidualnych preferencji – dlatego też warto dobrać je do elewacji i stylu, który panuje w ogrodzie lub na balkonie. Klasyczne markizy w pasy przypominają styl włoski, a jasne markizy w typie żagiel przywołują na myśl styl skandynawski. W przypadku pytań lub trudności w wyborze, pomóc mogą doświadczeni eksperci i projektanci wnętrz.

Sposób sterowania markizą

Obecnie możesz wybrać dwa sposoby sterowania markizami – manualne / ręczne lub elektryczne. Druga opcja, ma która się zdecydujesz jest najbardziej popularna pod względem użytkowania – nie musimy tracić czasu lub siły na obsługę markizy, co jest tym wygodniejsze, gdy mamy do podniesienia wagę kilkudziesięciu kilogramów.

Montaż i realizacja markizy

Na koniec – pamiętaj o samymwyborze wykonawcy.To jak starannie podejmie się montażu, jak zrealizuje pomiar, ile podpowiedzi otrzymasz odnośnie dalszego użytkowania, znacząco wpływa na Twoje zadowolenie i poprawne użytkowanie produktu. Pamiętaj, że wybór najlepszego producenta i dealera, który stawia na jakość, jest niezwykle istotnym aspektem, zwłaszcza jeszcze markiza ma nam posłużyć przez wiele lat intensywnego użytkowania.

markiza tarasowa wrocław perfecta

Poprzedni
Next post