Najnowsze rozwiązania na rynku rolet zewnętrznych
Jesienna aura za oknem zwiastuje zazwyczaj nieuchronne zmiany sezonowe. W miesiącach jesiennych słońca za oknem w naszej strefie klimatycznej mamy jak na lekarstwo. Dodatkowo głowę zaczynają zaprzątać nam sprawy związane z zabezpieczeniem naszych mieszkań, domów ogrodów przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz czy śnieg.

 

Z kolei inwestorzy realizujący swoje projekty budowlane rozpoczynają ostatnie działania mające na celu zwieńczenie zewnętrznych prac remontowo – budowlanych, zwane stanem surowym zamkniętym.

I tu pojawia się sytuacja, w której wielu z nas zadaje sobie pytanie: jakie osłony zewnętrzne zastosować do okien lub dużych przeszkleń? Jakie są aktualne i najnowsze rozwiązania rynkowe w kwestii zewnętrznych osłon okiennych?

Już dzielimy się z Wami wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to zewnętrzne osłony okienne, których nowoczesna i lekka konstrukcja znajduje zastosowanie w przypadku osłon dużych powierzchni szklanych. 

 

Atutami żaluzji fasadowych jest nie tylko elegancki, nowoczesny design, który podkreśli walory architektoniczne budynku lecz przede wszystkim niezawodne aspekty techniczne, do których należą między innymi: 

 • ochrona przed zbyt dużym nasłonecznieniem wnętrza budynku
 • właściwości termoizolacyjne zapewniające prawidłowy rozkład temperatury w pomieszczeniach, wspomagające działanie klimatyzacji
 • zmniejszenie poziomu natężenia przenikającego hałasu
 • inteligentne systemy zdalnego sterowania, czujniki natężenia słońca i wiatru
 • wysokiej jakości materiały, z których wykonane są żaluzje fasadowe jak np. kasety podtynkowe / prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium, lamele żaluzji pokryte wysokiej jakości lakierami w kolorystyce palety RAL

Żaluzje fasadowe wszystkich typów (podtynkowe, naścienne – zobacz więcej w  naszej ofercie) produkowane są na indywidualny wymiar zgłoszony przez inwestora, po dokonaniu pomiarów przez fachowych montażystów. W przypadku żaluzji fasadowych nie może być mowy o półśrodkach – profesjonalny pomiar i montaż gwarantują prawidłowe, wieloletnie działanie żaluzji. 

 

Rolety zewnętrzne screen – refleksole

Rolety screen zewnętrzne z wykorzystaną tkaniną typu SCREEN to rodzaj rolet materiałowych, które mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

 

Pomagają w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu narażonym na działanie promieni słonecznych. Nowoczesna technologia umożliwiająca wyprodukowanie tkanin screen pozwala na ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków.

Tkanina typu screen wykonana jest z wysokiej jakości materiałów wykonanych z włókien szklanych powlekanych PVC. Tak dobrany skład tkaniny pozwala na swobodne czyszczenie rolet i ich zwijanie, nawet w sytuacji, gdy są mokre. Tkaniny screen są bezpieczne w użytkowaniu, odporne na zabrudzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Główne zalety rolet zewnętrznych screen, zwanych również refleksolami:

 • zapewniają doskonałą izolację termiczną pomieszczenia
 • wpływają korzystnie na redukcję kosztów energii elektrycznej latem związanej z eksploatacją budynków (klimatyzacja) oraz zimą (ogrzewanie)
 • zwiększają komfort pracy przy komputerze związany ze zmniejszeniem refleksji promieni słonecznych, tłumiąc kontrasty i refleksy widoczne na monitorze
 • są dostępne w kilku rodzajach przezierności tkaniny screen tworząc odpowiednią barierę optyczną (od 100% zaciemnienia po dobrą widoczność na zewnątrz, bez konieczności zwijania rolety)
 • maksymalna szerokość jednej, łącznej powierzchni rolety to nawet 5 m – idealna do zastosowana na dużych powierzchniach szklanych WEWNĄTRZ jak i na ZEWNĄTRZ budynku
 • posiadają wysoką odporność na warunki atmosferyczne 
 • możliwość opcjonalnego zastosowania automatyki pogodowej
 • występują w szerokiej gamie kolorystycznej zarówno tkanin screen jak i systemów obudowy rolety
 • idealne do zastosowania w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, szkołach, salach wykładowych czy konferencyjnych, hotelach, restauracjach, domach jednorodzinnych – w oknach i stałych przeszkleniach o dużej ekspozycji słonecznej. 
 • nowoczesna forma rolety zewnętrznej screen podkreśli indywidualny charakter budynku 

Rolety zewnętrzne typu screen (refleksole) należą do bardzo często wybieranych produktów z naszej oferty, cieszą się dużą popularnością wśród osób posiadających tarasy i balkony z zadaszeniem, którym brakuje na przykład osłony bocznej.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to produkt od wielu lat już dobrze znany Klientom. Rolety zewnętrzne są nadal jednymi z najbardziej popularnych produktów w montażu zewnętrznych osłon okiennych.

Decyduje o tym niezmiennie funkcjonalność rolet (występują w dwóch możliwych typach montażu – podtynkowym, realizowanym na etapie wstawiania stolarki okiennej, przed ukończeniem etapu elewacji oraz zewnętrznym, elewacyjnym – kasetowym, możliwym do zrealizowania w każdej chwili, do każdego typu okna).

Istotnym jest również fakt stosunku dobrej ceny do jakości produktu – w zależności od wybranego rodzaju systemu oraz dodatkowych opcji możemy uzyskać naprawdę konkurencyjną cenę za dobrej jakości osłonę zewnętrzną.

Rolety zewnętrzne są produktem, który producenci z roku na rok unowocześniają i rozwijają o kolejne aspekty techniczne.

I tak zatem najnowsze systemy rolet zewnętrznych posiadają:

 • doskonałej jakości napędy przeciążeniowe radiowe oraz przewodowe
 • zintegrowane systemy smart home pozwalają na wygodne sterowanie roletami
 • silniki elektryczne najlepszych europejskich dostawców jak na przykład Somfy czy systemy inteligentnego sterowania Exalus pozwalają na wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie rolety
 • występują wersje z moskitierą chroniące latem przed owadami

Szeroki wybór kaset oraz kolorystyki, dobry stosunek ceny do jakości oraz niezaprzeczalna funkcja antywłamaniowa rolet to wciąż najważniejsze cechy rolet zewnętrznych zapewniające ciągłe zainteresowanie Klientów tym produktem.

roleta podtynkowa perfecta


Perfecta Home – Sklep Galeria Wnętrz DOMAR we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni
Next post