Jakie zasłony są modne?
Aktualnie na topie są zarówno ciężkie jak i  lekkie, zwiewne zasłony z naturalnych materiałów jak na przykład len. Nie oznacza to jednak, że sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu. Szczególnie, że minimalizm zaczyna tracić przewagę nad maksymalizmem w aranżacji wnętrz. Czyżby nastały czasy, w których można szaleć do woli z materiałami i kolorami, także w aranżacji okien?

Zdjęcie przedstawia kuchnię połączoną z jadalnią i salonem. W tle stołu, który umiejscowiony jest centralnie na zdjęciu widoczne są piękne zasłony i firany na karniszu ukrytym w podwieszanym suficie. Zasłony z naturalnych materiałów zwinięte dzięki czemu widać jak dobrze układają się w marszczeniu.

Liście i kwiaty wiecznie na topie!

Wybierając dekoracje okienne warto zwrócić uwagę na styl wnętrza, usytuowanie okna względem stron świata i gust mieszkańca oraz oczekiwany rezultat (dekoracja czy zasłonięcie od światła?).

Choć od kilku sezonów motywem przewodnim w urządzaniu mieszkania jest wszechobecna biel, nie każdy decyduje się na styl nowoczesny i minimalistyczny. W przypadku aranżacji pomieszczeń klasycznych wciąż sprawdzą się zasłony z motywami kwiatowymi i intensywnymi kolorami. Drobne kwiaty zostały wyparte przez duże, soczyste wzory i to one będą królować w ciągu najbliższych sezonów.

Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na wielkość pomieszczenia i spójność z pozostałymi elementami wystroju, ponieważ łatwo uzyskać efekt przytłoczenia. Jeżeli zaaranżowane pomieszczenie zawiera dywan i poduszki o intensywnych barwach i kształtach, warto wybrać jednolite zasłony. Motywy dżungli to rozwiązanie dla tych, którzy szukają zasłon wyrazistych i w tonacji zieleni.

Lekko i przyjemnie

Wracając do bieli i stylu nowoczesnego, warto podkreślić, że trendy dotyczą nie tylko mieszkań, ale także loftów usługowych. W przypadku jasnych pomieszczeń najmodniejsze są zasłony w odcieniach beżu i nieśmiertelnej szarości. Świetnie wyglądają także wzory geometryczne w pastelowych kolorach. W nowoczesnych wnętrzach, np. w stylu skandynawskim, za pomocą intensywnego koloru zasłony możemy nadać charakteru w pomieszczeniu. Wszelkie odcienie koloru niebieskiego również dobrze sprawdzą się w tych aranżacjach.

Świetnie w tym sezonie sprawdza się także koral, który na zasłonach stanowi dobry kompromis dla osób, które nie zaryzykują pokrycia tym kolorem ścian. Romantyczny efekt można osiągnąć przy użyciu aksamitnych róży i beży.

Ładnie, ale i praktycznie

W zależności od położenia okna względem strony świata należy dobrać zasłony o odpowiedniej fakturze materiału. Jeśli szukamy modnej dekoracji wychodzącego na południe lub zachód i nie mamy do dyspozycji rolet lub markiz ograniczających wpływ promieni słońca do pomieszczenia, wybierajmy zasłony cięższe, np. z weluru czy bawełny.

Dzięki temu zyskujemy klimatyczne wnętrze z praktycznymi zasłonami, które chronią przed wzrostem temperatury. Jeśli dysponujemy roletami, wystarczą lekkie, przewiewne i modne tiule, szyfony i perkale. Coraz częstszym rozwiązaniem jest zastosowanie lnu na zasłonowy materiał.


Perfecta Home – Sklep Galeria Wnętrz DOMAR we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni
Next post