Wystrój naszego wnętrza to składowa wielu różnych, niezależnych od siebie elementów. Każdy z nich, w ostatecznym rozrachunku, tworzy klimat i wpływa na odbiór estetyki. Jednymi z tych elementów, o których nie powinniśmy zapominać, to aranżacja naszych okien. Wybór odpowiednich rolet lub żaluzji może okazać się idealnym uzupełnieniem naszego wnętrza, dlatego też warto tej decyzji poświęcić trochę więcej czasu.

Rolety materiałowe

Rolety posiadają wiele zalet, które powinny mieć ostateczny, pozytywny wpływ na naszą opinię i decyzję. Po pierwsze, chronią wnętrze przed wpadającymi, uporczywymi promieniami słonecznymi. Robią to jednak w stopniu kontrolowanym, na który mamy bezpośredni wpływ. Możemy zatem sami decydować na jaką wysokość podnieść daną roletę oraz jaki materiał i kolor powinna ona posiadać. W przypadku wnętrz skandynawskich – śmiało możemy decydować się na klasyczne, białe lub szare kolory. Pokoje dziecięce z kolei dobrze zostaną uzupełnione w rolety kolorowe, z ulubionymi postaciami z bajek. Wiele rolet – również tych zewnętrznych – posiada możliwość całkowitego zaciemniania wnętrza, więc idealnie uzupełni pokój z kinem domowym lub naszą sypialnię. Te zewnętrzne również chronią przed wiatrem czy zacinającym deszczem. Co ważne – realnie zapewniają bezpieczeństwo domostw, chroniąc je przed włamaniami czy zbitymi szybami.

Żaluzje poziome

Żaluzje to alternatywa dla rolet, zwłaszcza wtedy, gdy istotna jest dla nas gra światła. Żaluzje bowiem odbijają wpadające promienie słoneczne, załamywać je i rozpraszając po całym wnętrzu. Ich niewątpliwą zaletą jest elegancja i estetyka, wnoszona do wnętrza. Obecnie popularnym żaluzjom aluminiowym, wtórują równie popularne – drewniane. Bez względu na to czy wybierzemy te węższe – o szerokości lameli 25mm, czy te szersze – 50 mm, stopień i kąt wpadania światła może być sukcesywnie przez nas zmieniany. Żaluzje więc to przede wszystkim ozdoba i kontrolowana ochrona przed słońcem. Ich kolor może zostać dobrany pod konkretne wnętrze, nadając im przytulności. Aluminiowe dobrze uzupełnią surowy styl industrialny, który często inspiruje się dużymi fabrykami i magazynami.

Poprzedni
Next post