Montaż żaluzji aluminiowych
Żaluzje aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych. Ich prosty design chętnie wykorzystujemy w placówkach, biurach i w domach. Aluminiowe wykończenie dobrze komponuje się ze stylem industrialnym, skandynawskim lub minimalistycznym. Możliwość odbijania światła i tworzenia dzięki temu swoistych pejzaży w naszym wnętrzu jest zachęcające dla wielu użytkowników. Decydując się na ich montaż jedno jest pewne – nie sprawi nam to wielu kłopotów.

Aby poznać sposób montażu żaluzji aluminiowych najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: czy wybraliśmy żaluzję przykręcaną czy tzw. nieinwazyjną? Jest to zasadnicza kwestia, od której zależy sposób postępowania i używania niezbędnych narzędzi. Ta pierwsza wymaga ingerencji w ramę okna. Druga zaś polega na mocowaniu żaluzji w formie zatrzasków, bez wiercenia czy przykręcania żaluzji na stałe. 

 

W przypadku sposobu pierwszego postępować musimy według poniższych punktów:
  1. Specyficzne haczyki w kształcie litery “U” przykręcamy do ramy okiennej, ściany bądź sufitu;
  2. Haczyki najlepiej przykręcić za pomocą wiertarki, w miarę równych odstępach od siebie;
  3. Żaluzję wsuwamy w uchwyty, na wzór popularnych zatrzasków;
  4. Wkładamy zaślepki zabezpieczające;
  5. Upewniamy się, że żaluzja przymocowana jest poprawnie i stabilnie.
W przypadku montażu bezinwazyjnego nie będą nam potrzebne narzędzia – wszystkie elementy mocowane są ręcznie, przy pomocy odrobiny precyzji i wiedzy.
  1. Zaczynamy od zamontowania haczyków bezinwazyjnych, o kształcie przypominającym muszlę ślimaka – wkładamy je w żaluzję, pilnując, aby odstępy między nimi były w miarę równe;
  2. Tak skonstruowaną żaluzję, wieszamy na skrzydle okna – uwaga! Okno trzeba otworzyć;
  3. Zatrzaski haczyków bezinwazyjnych wciskamy w framugę okna, sprawdzając, czy są nieruchome;
  4. Okno zamykamy, a następnie sprawdzamy umieszczenie żaluzji;
  5. U dołu skrzydła mocujemy dolne zaczepy, służące mocowaniu żyłek – przez środek zaczepów należy starannie przewlec żyłkę, tak aby była napięta;
  6. Nie pozostaje nam nic innego jak upewnić się, czy żyłki są stabilne, a żaluzje swobodnie się opuszczają lub podnoszą.

Gotowe! Od teraz możemy używać naszych żaluzji, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba lub konieczność. Żaluzje aluminiowe Wrocław – zapytaj nas o szczegóły.

Poprzedni
Next post