Modne rolety okienne

Jakie są aktualnie modne rolety okienne?

Czy rolety dzień – noc wciąż są modne? 

Moda zatacza koło, tak również jest i w przypadku przesłon okiennych.  Zastanawiasz się jakie są modne rolety okienne? Najmodniejszym przesłonami okiennymi są aktualnie żaluzje drewniane i bambusowe. Czy rolety okienne są nadal popularne i modne? Jakie są obecnie modne rolety okienne?

Trendy w roletach okiennych.

roleta screen na wymiar wrocław

Tkaniny w roletach okiennych

Rolety okienne występują w modelu z kasetą i prowadnicami lub bez kasety i prowadnic w tak zwanym systemie wolnowiszącym. W każdym modelu rolety to Ty wybierasz rodzaj tkaniny oraz kolor samej roletki. Najbardziej popularnymi tkaninami do rolet okiennych są niezmiennie od lat tkaniny DZIEŃ / NOC oraz tkaniny zaciemniające w 100%. Jeśli potrzebujesz przesłonić okno tkaniną w pełni blokującą dostęp światła do pomieszczeń wybierz tkaninę blackout. Taka tkanina zaciemni wnętrze mieszkania oraz zablokuje nagrzewanie się pomieszczeń. Aby ten efekt zmaksymalizować zalecamy wybór rolety w kasecie z prowadnicami z tkaniną zaciemniającą.

Drugą najbardziej popularną tkaniną do rolet jest tkanina Dzień / Noc czyli powszechnie znane „pasy” widoczne w oknach mieszkań. Takie rozwiązanie jest szczególne zalecane osobom, które potrzebują szybko i często regulować dostęp światła do wnętrza mieszkania. Dzieje się tak na przykład w salonie lub sypialni, gdy wieczorem chciałabyś w pełni przesłonić swoje wnętrze od spojrzeń sąsiadów. W dzień natomiast takimi pasami możemy będziesz mogła regulować wymagany dostęp światła do swoich potrzeb i warunków życia. System ten działa w podobny sposób jak żaluzja bambusowa czy drewniana.

Trzecią popularną tkaniną stosowaną w roletach okiennych na wymiar jest tkanina screen. Jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie w roletach okiennych wewnętrznych. Tkanina techniczna screen pochłania / blokuje ciepło wytwarzane przez promienie słoneczne dzięki czemu będzie skutecznie chroniła pomieszczenie przed nagrzaniem jednoczenie nie zabierając widoku na zewnątrz! Tkanina do rolet screen ochroni Twoje mieszkanie przed nagrzaniem nie zasłaniając widoku z okna. Stopień przezierności w tych tkaninach to 1% 3% oraz 5%. 

Jakie są najlepsze rolety na okna?

Najlepszymi roletami do okien będą rolety… na WYMIAR! Nie ma znaczenia kolor, system czy tkanina, która wybierzesz do swojej rolety. O tym zdecydujesz indywidualnie i zgodnie ze swoim gustem oraz pomysłem na aranżację wnętrza. Najistotniejszym elementem w zakupie przesłony okiennej jest wybór produktu szytego na miarę twojego okna – NA WYMIAR.

Dlaczego rolety okienne na wymiar są najlepsze?

  1. Wymiary rolety – roleta wyprodukowana na wymiar Twojego okna będzie dopasowana 1 100% Ma to ogromne znaczenie w przypadku rolet z tkanina zaciemniającą i z prowadnicami. Monter zmierzy Twoje okno co do milimetra. Producent wyprodukuje roletę zgodnie z zebranymi wymiarami okna. Idealne dopasowanie rolety do ramy okna to łatwość w używaniu takiej rolety (nic nie ociera, nie jest za wąskie lub za szerokie), a także wymiar estetyczny!
  2. Kolorystyka rolety i wybór tkaniny – roleta zamawiana pod wymiar daje możliwość wyboru kolorów osprzętu, strony sterowania oraz samej… tkanin w rolecie! To Ty zadecydujesz czy producent wyprodukuje roletę w kolorze ramy okna, a może w kolorze kontrastowym? Wybierzesz także stronę sterowania roletą. Najważniejszym jednak aspektem tej części wyboru jest wybór tkaniny. W naszej ofercie posiadamy kilkaset kolorów tkanin, struktur, przezierności itd.
  3. Pomiar i montaż rolety – inwestując w roletę na wymiar masz pewność solidnego pomiaru, a następnie montażu rolety. W przypadku zakupu rolety marketowej przy jej niepoprawnym zamontowaniu nie będzie Ci przysługiwała gwarancja produktowa. Źle zamontowana roleta, a w następstwie tego np. uszkodzony produkt (zerwanie / odklejenie itp.) to kolejny wydatek…

 

roleta dzień noc na wymiar


Perfecta Home – Showroom ul. Krakowska 41g we Wrocławiu
Chcesz poznać cenę produktu? Napisz do nas! salon@perfecta.pl lub zadzwoń 536 909 270 
Poprzedni