Wiosna i lato to czas, kiedy chętnie otwieramy okna i pozwalamy świeżemu powietrzu swobodnie krążyć po naszym domu. Niestety wraz z powietrzem przybywają nieproszeni goście – komary, muchy, muszki i inne owady. Jedynym rozwiązaniem na ten koszmar są moskitiery. Dowiedz się, jakie są rodzaje moskitier i jak je dobrać.

Nowoczesne moskitiery na okna i drzwi wykonane są z wytrzymałego włókna szklanego, dzięki czemu nie jest to rozwiązanie na jeden sezon. Dodatkowo włókno szklane nie przyciąga brudu, odporne jest na promieniowanie UV, a siateczka jest na tyle drobna, że oprócz owadów chroni dodatkowo przed pyłkami i nieczystościami z zewnątrz.

Aktualnie na rynku do wyboru jest wiele typów moskitier. Poznaj najpopularniejsze modele i sprawdź, która będzie najlepsza do twoich potrzeb.

  • Moskitiera drzwiowa na zawiasach

Idealne rozwiązanie dla drzwi balkonowych, tarasowych lub prowadzących do sieni, które w okresie letnim bardzo często otwierane są na oścież. Siatka moskitiery rozpostarta jest na estetycznej ramie dostępnej w szerokiej gamie kolorystycznej. Każdy z łatwością dopasuje moskitierę do swojego okna lub drzwi. Jest to bardzo solidne rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w domach.

  • Moskitiera drzwiowa przesuwana

Alternatywa dla modelu na zawiasach, która sprawdzi się w każdej przestrzeni. Technologia oparta na rolkach jezdnych to rozwiązanie szczególnie polecane w mniejszych pomieszczeniach, w których bardzo istotnym elementem jest oszczędność miejsca. Jeżeli mieszkasz w bloku, nie musisz

  • Moskitiera zwijana

Model, który sprawdza się zarówno w drzwiach jak i w oknach. Estetyczna i dyskretna kasetka pozwala zwinąć i schować moskitierę, gdy nie jest potrzebna, a montaż jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku moskitier drzwiowych. Jeżeli szukasz prostego i trwałego rozwiązania, moskitiera zwijana z pewnością przypadnie ci do gustu.

  • Moskitiera ramkowa

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie polecane gównie do okien, które są otwierane jedynie w celu wietrzenia mieszkania. Moskitiera montowana jest za pomocą bezinwazyjnych uchwytów i łatwo ją ściągnąć.

Wiesz już, jakie moskitiery dostępne są na rynku. Teraz wystarczy dokładnie zmierzyć swoje okna i drzwi, a następnie wybrać odpowiedni rozmiar moskitiery. Moskitery Wrocław i okolice – zapytaj o ofertę.

Poprzedni
Next post