Styl skandynawski wiedzie prym wśród aranżacji mieszkań i gabinetów. Wiąże się on głównie z prostotą, jasnymi barwami i wiązaniem naturalnych materiałów – w jeden spójny obraz naszego wnętrza. Ograniczona ilość mebli, przypominająca o pragmatyzmie Skandynawów, prosta estetyka, wykorzystywanie w swoich aranżacjach wełny i lnu to elementy podstawowe tegoż stylu.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów i wykorzystywanych surowców jest drewno, głównie w połączeniu z bielą I szarością. Przywodzi on na myśli chłodne, ale jednocześnie przytulne wnętrza, wprost od naszych północnych przyjaciół. Jak więc wykorzystać ten styl również na naszym oknie?

Drewniane żaluzje poziome

Decydując się na żaluzje poziomie, pamiętajmy, iż ich głównym zadaniem jest rozproszenie światła, nadając klimat całemu wnętrzu. Ich obecność jest więc wyjątkowo ważna, nie tylko w kontekście estetycznym, ale również funkcjonalnym. Połączenie drewna w oknach, z drewnianym wnętrzem, dodaje spójności I podkreśla surowość pomieszczenia.

W ofercie żaluzji poziomych mamy do wyboru:

  • żaluzje o szerokości lameli 16 mm
  • żaluzje o szerokości lameli 25 mm
  • żaluzje Chassics o szerokości 50mm

Żaluzje drewniane Wrocław i okolice – zapytaj nas o ofertę. Wybór szerokości powinien, przede wszystkim, zależeć od naszych preferencji, ale również od aranżowanego wnętrza. Pomieszczenia mniejsze, stawiające na minimalizm, powinny opierać się na lamelach węższych. Szersze żaluzje świetnie uzupełniają duże okna, w salonach lub sypialniach. Ich retro klimat świetnie uzupełni każde pomieszczenie, bez względu czy to pokój dziecięcy, czy łazienka.

Obecnie w ofercie możemy wybierać pomiędzy żaluzjami bambusowymi, aluminiowymi I drewnianymi właśnie. W przypadku wnętrz skandynawskich wybór tych ostatnich będzie najbardziej spójny z proponowanym stylem. Pamiętajmy, iż w tym przypadku odchodzimy od firan i zasłon, a więc jedyną formą zachowania prywatności, będą właśnie żaluzje poziome.

Żaluzje są przykręcane do ościeżnicy okna, a sterowanie może być zarówno ręczne jak i całkowicie zautomatyzowane.

Poprzedni
Next post