Chcesz zamontować rolety w mieszkaniu, ale bez konieczności wiercenia otworów w ramach okiennych? Istnieje co najmniej kilka systemów i rodzajów rolet, które pozwalają cieszyć się roletami bez naruszania oryginalnej konstrukcji okna. Dowiedz się, jakie rolety wybrać i jak je bezinwazyjnie zamontować.

Mnogość dostępnych na rynku rolet sprawia, że ten typ przesłon okiennych nie tylko pozwala regulować dostęp światła słonecznego do naszych domów, ale także staje się jednym z kluczowych elementów dekoracyjnych w mieszkaniu. Do wyboru mamy setki wzorów, dziesiątki materiałów i systemów – każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszym czynnikiem, który zawęża liczbę modeli jest sposób montażu. Wielu klientów decyduje się na bezinwazyjny montaż rolet, zwłaszcza ci, którzy posiadają świeżo zakupione mieszkania z oryginalnymi oknami lub ci, którzy dopiero co wymienili okna na nowe. Jeżeli więc nie chcesz stracić gwarancji na okna, ingerując w ich konstrukcję, polecamy rolety materiałowe, które nie wymagają wiercenia, dziurawienia ramy okiennej, nadproża czy sufitu.

Jak zamontować rolety bez wiercenia dziur?

Zdecydowana większość rolet bezinwazyjnych opiera się na elementach klejonych. To bardzo proste rozwiązanie, które nie wymaga posiadania żadnych specjalistycznych narzędzi, a w razie pomyłki w montażu pozwala na szybką korektę. Metoda na klejenie dotyczy głównie rolet kasetowych i rzymskich. Kasety przytwierdzane są w takim wypadku do ramy albo do szyby okiennej. Podczas klejenia warto pamiętać, by wcześniej dokładnie odtłuścić powierzchnię ramy okiennej.

Drugim sposobem na bezinwazyjny montaż rolet jest wykorzystanie specjalnych uchwytów. Mocowanie na uchwytach rozwiązanie często stosowane dla rolet wolnowiszących. Tego typu systemy mocowania wykorzystują haczyki, które zawiesza się na ramie okna. Uchwyty są na tyle trwałe, by bez problemu utrzymać roletę, a przy tym na tyle cienkie, by umożliwiać swobodne zamykanie okna. Niektóre systemy na uchwyty posiadają dodatkowe taśmy przylepne, by ustabilizować uchwyty.

Montaż roletek mini

Zakładanie rolet mini nie jest skomplikowaną czynnością. Na początku może przerażać liczba elementów, ale wszystkie są dokładnie opisane w dołączonej dokumentacji produktu. Wystarczy postępować krok po kroku za instrukcją montażu i już po kilku minutach możesz cieszyć się samodzielnie zamontowanymi roletkami. Poniżej kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

 1. Rozpakuj pudełko i sprawdź, czy wszystkie elementy są dostępne.
 2. Przeczytaj instrukcję i podziel elementy według etapów montażu.
 3. Odtłuść ramę okna.
 4. Połącz haczyki z bokami rolet.
 5. Przełóż żyłkę przez bok rolety.
 6. Skorzystaj z poziomicy podczas ustawiania rolety.
 7. Zamontuj roletę do boków i zawieś całość na oknie za pomocą haczyków.
 8. Niektóre modele posiadają taśmę przylepną, więc ustaw roletę prawidłowo i przyklej taśmy do ram okna.
 9. Nie rozwijaj rolety przed zakończeniem montażu.
 10. Umocuj żyłkę w listwie obciążającej i sprawdź naciąg (żyłka nie może być luźna).
Montaż rolet plisowanych do listew przyszybowych

Do dyspozycji jest cała gama modeli rolet plisowanych z kilkoma rozwiązaniami bezinwazyjnego montażu. Wszystkie jednak są proste i pozwalają na zamontowanie rolet w kilka minut bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi.

Wystarczy:

 1. Dopasuj zaczepy bezinwazyjne na ramie okiennej. Zaczepy powinny przylegać do ramy okna.
 2. Złóż uchwyty lub wieszaki na zaczepy.
 3. W uchwytach zaczepu montujemy końcówki sznurka lub rynienkę. Upewnij się, że sznurki nie są splątane.
 4. Wyrównaj położenie zaczepów bezinwazyjnych, by sznurki rolety ustawione były do siebie równolegle.
Montaż roletek w kasecie do listew przyszybowych

Rolety kasetowe to propozycja dla osób, które cenią sobie prywatność, ponieważ systemy tego typu zapewniają całkowity brak prześwitu pomiędzy tkaniną a ramą okienną. Rolety kasetowe to również szeroki wybór dostępnych materiałów i wzorów tkanin oraz kolorów kaset i prowadnic.
Jeżeli wybierasz bezinwazyjny montaż rolet kasetowych, zapoznaj się z naszą krótką instrukcją:

 1. Dokonaj pomiaru okna i zamów model o pasujących wymiarach.
 2. Oczyść okno środkiem odtłuszczającym.
 3. Przyłóż kasetę oraz prowadnice do okna i zaznacz ołówkiem miejsca montażu.
 4. Przyklej kasetę i prowadnice do okna (kolejność dowolna).

Poznaj naszą ofertę i wybierz idealne rolety wewnętrzne Wrocław dla siebie. Wystarczy kilka minut, by cieszyć się stylowymi roletami i upragnioną prywatnością.

Poprzedni
Next post